interneto-svetaines-kurimas.jpg

Kaip pačiam susikurti interneto svetainę. WordPress temos ir dizainas (4 dalis)

Šis straipsnis – ketvirtasis iš serijos apie svetainių kūrimą. Jeigu norite savo verslui be programavimo žinių susikurti svetainę, ar bent jau susidaryti geresnį vaizdą iš ko susideda svetainių kūrimo procesas – ši serija yra tai ko ieškote. Pirmasis įrašas apie turinio valdymo sistemos pasirinkimą.

Vienas iš WordPress (WP) privalumų – tai dėl turinio valdymo sistemos populiarumo atsiradusi labai didelė įvairių temų ir dizainų pasiūla, taip pat ir įskiepių, kurie stipriai sumažina programavimo poreikį ir leidžia dizainą dėlioti per tą pačią sąsają kur įrašomas WP puslapių turinys.

Pačios WP temos, kurias paskutiniame įraše aptarėmė, valdomos per kairėje esantį meniu punktą Išvaizda (Themes, jeigu administratoriaus sąsaja anglų kalba).

Atsidariusiame lange galite matyti visas šiuo metu įrašytas temas, be to, prasiplėtusiame kairiajame meniu galite matyti kelis papildomus meniu punktus:

– Konfigūruoti – punktas nukreips į pagrindinius pakeitimus, kuriuos paprastais pasirinkimais galite pasikeisti; šie nustatymai dažniausiai labai riboti, bet leidžia įsikelti antraštinę fotografiją, logotipą ir panašiai, bei patogesne sąsaja leidžia pasirinkti valdiklius ir meniu. Kai kurios temos į šį konfigūravimo meniu įtraukia daugiau pasirinkimų, arba iškart turi savo gerokai daugiau galimybių turintį konfigūravimo meniu.

– Valdikliai – tai įvairios mažesnės funkcijos, kurias galite patalpinti į temos palaikomus „konteinerius“. Konteinerių pavyzdžiais gali būti šoniniai blokai (kairėje arba dešinėje), apatinis blokas / poraštė (angl. k. footer), kuriuose galite iš valdiklių sąrašo įtraukti vieną ar kitą funkciją, pavyzdžiui naujausių įrašų atvaizdavimą, galeriją arba, esant reikalui, įterpti savo kodą (HTML kodas blokelis).

Kai kurios temos gali turėti savo unikalius valdiklius ir daugiau įvairesnių ir skirtingiems puslapiams pritaikomų konteinerių, bet esant reikalui, visus juos galėsite rasti čia.

– Meniu – tai viršutinio ir kitų (jei yra, pavyzdžiui, atskiras apatinis meniu) meniu valdymo puslapis; čia paprastai galite pridėti į meniu jau sukurtus puslapius (jei meniu nebuvo, pirma turėsite jį sukurti; kol jis nesukurtas temos dažniausiai rodys visus puslapius).

Meniu nuorodos gali būti kelių tipų – kreipiančios į puslapius, įrašus (arba jų kategorijas) arba kitur, kur norite (kitą puslapį, nuotrauką, failą ir t.t.). Taip pat temos gali palaikyti kelių lygių meniu punktus, tuomet, kaip nuotraukoje, meniu punkto blokelį patraukite kol pamatysite jį kiek dešiniau nuo virš jo esančio meniu punkto – tuomet dešinesnis meniu punktas bus antro lygio, t.y. matysis tik užvedus virš aukščiau esančio meniu punkto nuorodos.

– Redaktorius – šis puslapis atvaizduoja ir leidžia keisti VISUS temos failus. Čia geriau ką nors keisti tik jei žinote, ką darote, nes ką nors ištrynus (nenaudojant papildomų apsauginių įskiepių), kodas bus negrįžtamai pakeistas ir jį atstatyti teks iš naujo atsisiunčiant ir įdiegiant temą.

Naujų temų paieška ir diegimas

Su bendrais visom temom valdymo būdais šiek tiek susipažinome, dabar trumpai apie temų paiešką ir diegimą. Nuotraukoje ankščiau prie antraštės „Temos“ yra „Pridėti naują“ mygtukas.

Atsidariusiame lange matysite WP siūlomas nemokamas temas, kurias galite atsisiųsti tiesiai per sąsają. WP iškart rodo populiariausias arba rekomenduojamas, o kitų galite paieškoti naudojant „Savybių filtrą“ arba tiesiog bandant įvesti raktažodžius į paieškos lauką (deja, anglų kalba), pavyzdžiui „restaurant“, „business“ ir t.t.

Kitas metodas, tai viršuje esančiu mygtuku „Įkelti temą“ galite į svetainę įkelti kitur rastos temos suarchyvuotą failą. O šaltinių temoms yra nemažai. Jas derėtų atskirti į kelias grupes:

– Įvairios nemokamos temos (google paieškoje „free wordpress themes 2018“, pavyzdžiui) – rasite daugybę straipsnių su nuorodomis į gražesnes ir daugiau funkcijų turinčios temas nei tiesiog WP sąsajoje. Kai kurios nemokamos temos būna gana paprastos, bet kokybiškai atliktos; dar kitos – būna kiek apribotos pilnų mokamų temų versijos (vadinamų „premium“ temų).

– Premium temos – lankstesnės, turi dizaino keitimui patogesnes unikalias sąsajas, o kartu su jomis gausite, dažniausiai, vertingus įskiepius. Tokių temų kainos svyruoja apie 50$. Rekomenduoju premium temų ieškoti ThemeForest svetainėje (affiliate nuoroda). Ten geriausia ieškoti kuo lankstesnės temos, su daugiau funkcijų ir kuo labiau atitinkančią Jūsų verslo ar projekto specifiką, o įsigijus gausite archyvą, kurį kaip minėjau, galite įkelti svetainėje mygtuku „Įkelti temą“.

– Trečias variantas, kurį paminėsiu – tai jau visai programinis temų kūrimo būdas, kuomet programuotojai iš pačių kurto arba net įsigyto vien html kodo (pavyzdžiui, ThemeForest puslapyje galite rasti ir „html templates“ dizainų, kurie tėra kodo failai, be jokios integracijos su WP) suprogramuoja svetainę. Svetainės dizainą kuriant šiuo būdu, WP valdymo pulte redagavimo galimybės bus gerokai labiau ribotos nei nemokamose ar juo labiau premium temose, tačiau pačios svetainės bus mažiau apkrautos, veiks greičiau, nes jose nebus tiek daug papildomo ir kartais nereikalingo kodo.

Šių straipsnių kontekste mes pasimokysime svetainę kurti su nemokama tema, kurią įdiegsime kitą savaitę.

Gaukite naujienas pirmieji – prenumeruokite naujienlaiškį.

Straipsnio autorius Vilius Kytra rašo ir savo blog’ą apie psichologiją ir knygas, vykdo internetinius projektus NBRANDED komandoje bei pats, savarankiškai.

Vilius KytraKaip pačiam susikurti interneto svetainę. WordPress temos ir dizainas (4 dalis)

1 comment

Išsakyti savo nuomonę

Išsakyti savo nuomonę

Panašūs straipsniai