2.jpg

Kaip pačiam susikurti interneto svetainę. Svetainės talpinimas (2 dalis)

Šis straipsnis – antrasis iš serijos apie svetainių kūrimą. Jeigu norite savo verslui be programavimo žinių susikurti svetainę, ar bent jau susidaryti geresnį vaizdą iš ko susideda svetainių kūrimo procesas – ši serija yra tai ko ieškote. Pirmasis įrašas apie turinio valdymo sistemos pasirinkimą.

Taigi, turime vieną ar kelis tikslus, ką norime svetainėje pasiekti, belieka įdiegti. Ši dalis bus, ko gero, techniškiausia, bet žingsnis po žingsnio tikrai įveikiama. Visų pirma ko mums prireiks, tai svetainės talpinimo plano.

Svetainių talpinimo planai būna kelių tipų:

– Daug mažų svetainių patalpinamos kartu viename serveryje, t.y. Jūsų svetainė gaus savo atskirą resursų kiekį, ribotą, ir resursais dalinsis su kitomis svetainėmis;
– Svetainė patalpinama atskirame tik jai skirtame serveryje; tuomet resursų svetainės veiklai yra daugiau, o ir valdymo galimybės – didesnės.

Kadangi mes mokymosi tikslais darysime nedidelę svetainę, pirmasis variantas pilnai patenkins visus mūsų resursų poreikius. Tokių planų mėnesinė kaina svyruoja apie 4 eurus. Šiuo metu geriausias kainas, ypač jei pirksite ilgam laikui į priekį, siūlo įmonė Hostinger (užsakant iš šio tiekėjo autorius gaus komisinių), o jos valdymo pultas yra patogesnis ir kiek paprastesnis nei kitų Lietuvos tiekėjų, tad šio straipsnio tikslais, svetainę susikursime čia.

Nors pabandymo tikslais užtektų ir SOLO plano, jei ketinate turėti daugiau el. paštų ar kelias svetaines viename plane – tuomet reiktų PREMIUM plano (jame ir domenas suteikiamas nemokamai). Jeigu žinot kad svetainė bus didesnė (pavyzdžiui, e. komercijos svetainė) ir ketinate generuoti didelį srautą, reiktų pasvarstyti pirkti iškart pajėgesnį planą su labiau dedikuotais resursais – Hostinger atveju – Cloud Startup planą. Kad ir kurį planą pasirinksite, procesas toliau vienodas.

Paspaudus „Įdėti į krepšelį“ būsite nukreipti į krepšelio puslapį.

Tuomet pasirinkite mokėjimo periodą (užsakant paslaugas ilgesniam laikotarpiui bus suteikiamos didesnės nuolaidos), suveskite savo duomenis ir pasirinkite patogiausią mokėjimo būdą.

Po sėkmingo apmokėjimo – sveikiname – Jūs esate internetinės svetainės savininkas.

Kitas mūsų žingsnis, tai serverio pulto pasiekimas. Prisijunkite prie klientų sistemos, atsidariusiame lange aktyvuokite savo hostingo planą (aktyvavimo eiga priklauso nuo ką pirkote, tad tiesiog sekite žingsniais – nieko bloga nenutiks). Jei prie plano pridėtas nemokamas domenas – eigoje galėsite pasirinkti ir nemokamai gauti domeną (arba čiapat jį užsisakyti).

Jei po aktyvavimo nebūsite nukreipti į valdymo pultą, tuomet iš pagrindinio puslapio galite jį pasiekti spausdami „Valdyti“ mygtuką prie Jūsų hostingo paslaugos.

Atsidariusiame lange, jau Jūsų viso talpinimo plano valdymo pulte matysite daug informacijos, bet mums kol kas reikia tik dalyje „Svetainė“ esančio „Automatinis diegimas“ mygtuko.

Pasirinkite WordPress jei norite tik informacinės svetainės, WooCommerce jei kartu norėtumėte ir e-komercijos modulio (vykdysite prekybą internetu).

Paeiliui:
– domeno vardas turėtų būti įrašytas automatiškai, tai toje eilutėje nieko nekeiskite;
– įrašykite administratoriaus vartotojo vardą (rekomenduojame nenaudoti admin ir svetainės pavadinimo, saugumo tikslais) bei susikurkite saugų slaptažodį;
– nurodykite savo el. pašto adresą (jam bus siunčiami visi administraciniai laiškai) bei svetainės pavadinimą (jį galėsite keisti);
– pasirinkite kalbą (ji bus taikoma administravimo pultui);
– palikite pasirinkimą Sukurti naują duomenų bazę, bet įrašykite saugų jos slaptažodį (įsiminti šio nebūtina);
– spauskite apačioje dešinėje esantį mygtuką „Įdiegti„.

Jei neįvyko kokių klaidų (o jei kažkas nepavyko, galite kreiptis į Hostinger pagalbą, jie greit atsako), sveikiname! Jūs šviežios internetinės svetainės savininkas(-ė)!

Ką daryti toliau – trečioje serijos dalyje.

Gaukite naujienas pirmieji – prenumeruokite naujienlaiškį.

Straipsnio autorius Vilius Kytra rašo ir savo blog’ą apie psichologiją ir knygas, vykdo internetinius projektus NBRANDED komandoje bei pats, savarankiškai.

Vilius KytraKaip pačiam susikurti interneto svetainę. Svetainės talpinimas (2 dalis)

4 comments

Išsakyti savo nuomonę

Išsakyti savo nuomonę

Panašūs straipsniai