quora-e1606903499248.jpg

Kas yra Quora ir kuo naudinga jos verslo rinkodara?

Kas yra Quora?  Galbūt tarp tokių socialinių tinklų kaip Facebook, Instagram ar LinkedIn šis socialinis tinklas prabėga pro jūsų akis. Tačiau tai yra išties galinga platforma. Šiame straipsnyje supažindinsime su Quora bei šio tinklo verslo rinkodara!

Quora – socialinis tinklas klausimams ir atsakymams

Žodis Quora kilęs iš hindi kalbos ir dažniausiai vartojamas kontekste, kuriame kalbama apie popierių. Štai, terminas Quora cargus Hindi kalboje reiškia tuščią popierių ir šis terminas Quora socialiniame tinkle yra stebėtinai aktualus, atsižvelgiant į tai, kad visa platforma yra tarsi vienas didelis tuščias lapas vartotojų idėjoms, diskusijoms ir įžvalgoms.

Quora kaip savo misiją akcentuoja įvairių bendruomenių asmenų subūrimą, apgalvotoms bei pagarbioms diskusijoms globaliais ir aktualiais asmeniniais klausimais.

Quora didžiuojasi tuo, kad yra nešališka platforma, skatindama atvirą bendravimą ir palaikančią aplinką.

Tad kodėl verta atkreipti dėmesį į šį, popieriaus lapui prilygstantį, socialinį tinklą?

Štai 5 priežastys:
1. Galite gauti įžvalgų iš ekspertų bet kurioje industrijoje
2. Galite duoti tiesioginius atsakymus bet kuriam klausiančiam apie jūsų verslą, teikiamą produktą ar paslaugą.
3. Galite atskleisti savo ekspertiškumą bet kokia tema
4. Galite susipažinti su milijonais Quora lankytojų per mėnesį visame pasaulyje
5. Galite dalintis kitų internetinių puslapių turiniu (įskaitant ir jūsų pačių) topic-focused skiltyse, esančiose jūsų profilyje.

Kaip susikurti Quora paskyrą?

Prisijungti prie Quora galite naudodami savo Facebook, Google paskyras ar el. pašto adresą.

Pirmas žingsnis, kurį turėtume atlikti vos susikūrus Quora paskyrą – tinkamas profilio paruošimas. Informacijos šaltinio patikimumas – Quora platformoje svarbus aspektas. Vartotojai kreipia dėmesį į tai, kad juos dominantis atsakymas būtų gautas iš savo srities žinovo. Įsitikinkite, jog apsilankęs jūsų profilyje, vartotojas ras visą reikiamą informaciją apie jus, kuri patvirtintų jūsų ekspertiškumą bei jūsų atsakymų patikimumą.

Norėdami redaguoti savo profilį, viršutinėje juostoje spustelėkite savo vardą. Tada spustelėkite tokias nuorodas kaip Add profile credential ar Write a description about yourself, kad pridėtumėte antraštę ir profilio turinį. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kokią informaciją galite pridėti dešinėje profilio pusėje.

Savo profilyje būtinai įtraukite nuorodas į savo pagrindinę svetainę ar pagrindines socialinės žiniasklaidos paskyras. Tai turėtų padėti nukreipti vartotojų srautą, sulaukiamą Quora tinkle.

Kai jūsų profilis bus paruoštas, galėsite pradėti ieškoti temų, kurias norėtumėte sekti.

Norėdami rasti temas, naudokite paieškos laukelį viršuje. Quora pateiks jums greitus pasiūlymus, atsižvelgiant į tai, ką įvedėte. Temų puslapiai visuomet prasideda naujausiais klausimais, o kai pasirinksite sekti tam tikras temas, naujausia jų veikla bus matoma jūsų Quora pagrindiniame puslapyje.

Po to, kai pradėsite sekti jus dominančias temas, grįžkite į savo profilį ir spustelėkite ant savo temų – taip galėsite apibūdinti savo patirtį kiekvienoje iš jų, o viskas, ką įvesite, bus rodoma šalia jūsų vardo, kai atsakysite į klausimus šiomis konkrečiomis temomis.

Jei nieko neįvedėte šioje srityje, šalia jūsų atsakymų bus rodoma pagrindinė jūsų profilio antraštė.

Kaip rašyti puikų atsakymą?

Vienas svarbiausių aspektų, rašant atsakymus Quora platformoje – reguliarumas.

Visgi net jei ir atsakinėsite kiekvieną dieną, labai svarbu žinoti kaip tai daryti tinkamai, tad nekopijuokite tų pačių atsakymų (kitu atveju jūsų Quora verslo rinkodara tikrai nesusilauks sėkmės)! Vietoj to, juos pakeiskite ir paįvairinkite.

Quora klausimai gali būti skiriami į dvi dalis:

1. Klausimai apie geriausius (-ias) produktus / sprendimus / vietas (pvz.: programos, knygos, filmai, skaitmeninės platformos ir pan.)

2. Klausimai apie specifinę problemą (kitaip tariant How to…? tipo klausimai).

Prieš atsakinėdami atkreipkite dėmesį kokio išties atsakymo iš jūsų tikisi vartotojai.

Nepamirškite, kad internetas yra pilnas turinio – tad labiausiai yra vertinami taiklūs atsakymai, susiję su atitinkamo klausimo tiksline auditorija.

Atsakinėdami nebandykite įtikinti koks puikus yra jūsų produktas ir vietoj to, geriau papasakokite žmonėms, kokie yra jūsų produkto ar siūlomo sprendimo pranašumai.

Geriausias būdas pritraukti jūsų norimą srautą – nuoširdžiai stengiantis parašyti puikų atsakymą ir jame (geriausia atsakymo pabaigoje) pasidalinti nuoroda su jūsų susijusiu produktu/paslauga (žinoma, jei tai išties prideda vertės atsakymui).

Kurkite savo atsakymus įsivaizduodami, jog rašote įdomų straipsnį ar pasakojate šaunią istoriją bei tokiu principu parodykite, kad žinote apie temą pakankamai plačiai, tačiau apie ją šnekėti sugebate nenaudojant pernelyg daug žodžių.

Taip pat atkreipkite dėmesį į šiuos aspektus:

 • Pavadinimams naudokite paryškintą tekstą, tačiau pastraipoje tai darykite daugiausiai du kartus;
 • Būkite vizualus – savo atsakymuose įterpkite foto ar video turinį. Vienam atsakyme neturėtų būti daugiau nei 3-4 paveikslėliai ir ne daugiau nei 2-3 vaizdo įrašai;
 • Video atsakymas vietoj teksto gali būti puiki idėja;
 • Pridėkite nuorodas į puslapius, kuriuose tema būtų panagrinėjama dar plačiau.

Patarimas: prieš rašydami atsakymą, perskaitykite, ką paskelbė kiti vartotojai. Stenkitės nerašyti to, ką jau kažkas parašė.

Quora turi išties šaunią funkciją, kuomet vartotojai gali siųsti jums užklausas, prašančias atsakyti į vieną ar kitą klausimą. Tą patį galite daryti ir jūs, prašydami, jog konkretus vartotojas atsakytų į jūsų klausimą. Tam Quora neretai pasiūlys jums tinkamus vartotojų profilius.

Visada verta patikrinti, kas jūsų prašo atsakymo, ir pagalvoti, kodėl jie tai padarė. Taip pat iš jums užduodamų klausimų galite sužinoti, kaip jus kaip specialistą mato aplinkiniai.

Jei Quora tinkle esate visiškai naujas, praleiskite šiek tiek laiko naršydami po atsakymus bei spausdami Upvote už jums patinkančius (atsakymai gali būti susiję, kad ir su jūsų mėgstamu hobiu).
Šis balsavimas iškart pasirodys jūsų viešajame profilyje ir taps geru ženklu kitiems vartotojams, kad esate aktyvus svetainėje bei jūsų paskyra yra tikra.

Quora: atsakymų klaidos

Quora turi gana griežtas ir ribojančias taisykles, todėl turėtumėte būti atsargūs savo veikloje. Norėdami išvengti blokavimo paskyroje ar atsakymų ištrynimo, parašykite ir paskelbkite atsakymus, kurie yra tikrai naudingi ir vertingi:

 • Nekopijuokite savo atsakymų, keiskite juos kiekvieną kartą ir patobulinkite (šis aspektas itin svarbus, tad minime jį dar kartelį);
 • Jei cituojate, patvirtinkite šaltinius;
 • Nesusikurkit išgalvotų paskyrų tik tam, kad sugeneruotumėte daugiau upvotes;
 • Nerašykite atsakymų tik norėdami save pareklamuoti.

Atminkite, kad temos taip pat gali būti pagrįstos prekės ženklu – jei jūsų verslas turi produktą, naudokite paiešką, jog sužinotumėte, ar kas nors kalba apie jį.Taip pat sekite temas, galimai susijusias su jūsų produktu/paslauga – taip pirmi išvysite, kada kas nors pasiteiraus apie jūsų produktą/paslaugą ir galėsite greitai sureaguoti į klausimą.

Kartais galėsite išvysti potencialią savo produkto/paslaugos pardavimo galimybę, kas pasitaiko, kai vartotojai paprašo palyginti du skirtingus produktus, tad būkite pasiruošę parašyti įtikinamiausią atsakymą!

Kaip pasinaudoti Quora verslo rinkodara?

Nors Quora platformoje nepavyks tiesiogiai užsidirbti už atsakinėjimą į klausimus, visgi yra keletas būdų kaip galima tai padaryti:

 1. Vartotojų srauto nukreipimas į jūsų internetinį puslapį
 2. Produktų ar paslaugų pardavimas
 3. Partnerių rinkodara
 4. Quora partnerių programa

Vartotojų srauto nukreipimas į jūsų internetinį puslapį

Kaip jau buvo minėta, Quora dėka galima pritraukti vartotojų srautą į jūsų internetinį puslapį.

Koks pagrindinis būdas tai padaryti?

Turite sugalvoti gerą strategiją ir aukštos kokybės atsakymų turinį, tam kad skaitytojai norėtų spustelėti jūsų nuorodą ir taip sudarytų trokštamą internetinio puslapio srautą.

Atsakinėdami į Quora klausimus, patartina savo internetinio puslapio nuoroda dalintis atsakymo pabaigoje.

Taip pat dar vienas patarimas – būtinai pasidalinkite nuoroda savo BIO skiltyje.

Produktų ar paslaugų pardavimas

Quora galite naudoti norėdami parduoti savo paslaugas, bet kokią savo turimą kompetenciją ar laisvai samdomą darbą.

Taip pat galite pardavinėti savo produktus bei kitus materialiai apčiuopiamus daiktus, tačiau darant tai, svarbiausia nepamiršti – privalote rašyti aukštos kokybės atsakymus. Tik tokio tipo atsakymai sulauks didžiausio vartotojų dėmesio ir taip padidins jūsų galimybes konvertuoti jų dėmesį į tai, kas aktualu jums.

Partnerių rinkodara

Partnerių rinkodara yra verslo rinkodaros technika, kuria naudojantis jums bus sumokėta tam tikra suma, jei galėsite parduoti kito asmens ar įmonės produktą, na, o Quora gali būti puiki vieta tam padaryti.

Tarkime, jei atsakinėjate į klausimą, susijusį su knygų skaitymu, o jūsų norima parduoti prekė yra el. knygų skaityklė, galite pateikti nuorodą, kur galima ją įsigyti bei atitinkamą tekstą, pvz .: „I read Homo Sapiens book using this eReader and it was very comfortable to do that as with this eReader I was able to mark sentences easily“.

Quora partnerių programa

Quora partnerių programa – tai programa, kurios nariai yra apdovanojami už patrauklių, apgalvotų klausimų pateikimą. Pavyzdžiui, jei aš užduosiu klausimą ir vėliau gausiu tam tikrą peržiūrų skaičių, už tą klausimą galėsiu gauti atlygį iki vienerių metų.

Jums mokama prisijungus arba susikūrus Stripe sąskaitą ir mokama tuomet, kai už visus užduotus klausimus gaunate daugiau nei penkis dolerius.

Ši programa neturi limito, kiek galite uždirbti, o internete galima rasti žmonių pavyzdžių, kurie iš programos uždirbo net kelis tūkstančius dolerių per mėnesį. Kuomet viskas ką darai yra tik atsakinėjimas į klausimus, tai visai šaunus rezultatas, ar ne?

Visgi kai kurie populiarūs jūsų parašyti klausimai netaps praktiškais ir neuždirbs pinigų, nes šiuo metu, paprasčiausiai, nėra reklamuotojų, rodančių skelbimus pagal jūsų klausimų raktinius žodžius, tad tai kiek nenuspėjamas ir nekontroliuojamas būdas užsidirbti.

Retkarčiais pasistenkite sugalvoti klausimą, į kurį tikrai nėra teisingo atsakymo, tačiau visi turi savo nuomonę apie jį. Pabandykite paskelbti tokio tipo klausimą nesiųsdami jokių užklausų kitiems vartotojams. Jei klausimas pritraukia žmonių vaizduotę, jis gaus daug atsakymų, netrukdydamas nė vienam asmeniui, kurį tai gali erzinti.

Stenkitės, kad tą pačią dieną ar per trumpą periodą neskelbtumėte per daug klausimų. Pasistenkite gan dažnai turėti „laisvadienius“ temoms, į kurių klausimus dažnai atsakinėjate. Jei to nepadarysite, galų gale supykdysite žmones, kurie kas dvi valandas iš jūsų gauna atsakymo prašymą.

Reikia suvokti, jog norint Quora partnerystės būdu gauti bent minimalų atlyginimą, teks dirbti sunkiai ir ilgai, tad beveik visiems besinaudojantiems šia galimybe, tai tik būdas uždirbti šiek tiek pinigų (galimai netgi smagiai praleidžiant laiką), bet ne karjeros kelias.
Taip pat nepamirškite, kad turite būti darbštus partneris mažiausiai keturis mėnesius, kol jūsų pajamos turės šansų tapti reikšmingomis.

Pabaigai – išties raginame susikurti šio socialinio tinklo paskyrą (jei jos dar neturite) bei pasinaudoti Quora verslo rinkodara. Tikimės, jog šis straipsnis suteiks naujų spalvų jūsų socialinių tinklų valdyme!

Toliau rekomenduojame skaityti: Linkedin rinkodara pradedantiesiems

Gabija StašinskaitėKas yra Quora ir kuo naudinga jos verslo rinkodara?

Išsakyti savo nuomonę

Panašūs straipsniai