Žodžiai, kuriuos ištarti išdrįsta ne kiekvienas

Idėjos įgyvendinimas: Dangiras Bugas ir Rokas Tarabilda
Tikslas: atkreipti visuomenės dėmesį į rasizmo problemą
Tikslinė grupė:  visuomenė, jaunimas

Kaip ir bet kurioje kitoje pasaulio šalyje, Lietuvoje egzistuoja rasizmas, tačiau šia tema diskutuojama ne tiek ir daug: ne veltui užsieniečiai dažnai skundžiasi, jog mūsų šalyje per mažai kalbama apie šią problemą.

Lietuvos žmogaus teisių centro inicijuotas socialinis eksperimentas „Vertimas“ – puikus pavyzdys, kaip turint nedidelį biudžetą (4300 eur) galima pasiekti didžiulę auditoriją ir paskatinti ją prabilti apie šalyje gyvuojančią rasinę diskriminaciją.

kk

Eksperimento esmė – labai paprasta: jo dalyvių yra paprašoma lietuvių kalbos nesuprantančiam užsieniečiui išversti gautą žinutę. Problema yra ta, kad žinutė yra pilna rasistinio pobūdžio pasisakymų.

kkkk

Šis socialinis eksperimentas susilaukė išties didelio dėmesio. Nors reklaminis klipas Youtube paskyroje buvo peržiūrėtas 2,3 mln. kartų, socialinės reklamos iniciatorių teigimu, šis video pasiekė daugiau nei 10 mln. žiūrovų visame pasaulyje: klipą transliavo Vokietijos, Brazilijos, Belgijos ir Norvegijos televizijos, socialiniuose tinkluose juo dalijosi „Spiegel“, „Al Jazeera“, o tarp 100 aktualiausių dienos naujienų britų portale „The Independent“, žinia apie šią iniciatyvą buvo skaitomiausių temų 12-uke.

kkk

Daugiau informacijos apie šią iniciatyvą galite rasti šiame interneto puslapyje.

 

RamunėŽodžiai, kuriuos ištarti išdrįsta ne kiekvienas

Išsakyti savo nuomonę

Panašūs straipsniai