Žodžiai gali išsaugoti arba nužudyti gyvenimus

Internete žaibiškai išplito vaizdo įrašas apie internetines patyčias. Vaizdo įrašo autoriai – „Norton“ – skatina bendrauti su vaikais ir susivienyti kovai internetines patyčias. „Kiekvienais metais, milijonai vaikų visame pasaulyje patiria patyčias kibernetinėje erdvėje. 9 iš 10 savo išgyvenimus ir negatyvią patirtį stengiasi nuslėpti nuo suaugusių“, – skelbia projekto iniciatoriai.


Vaizdo įrašo aplinka nėra išskirtinė. Tai jaukus ir modernus kambarys, kuriame pūpso du minkšti foteliai. Nuostabą kelia tik tarp jų kybančios užuolaidos, lyg dalijančios erdvę į du skirtingus pasaulius.

Trumpametražis filmas sukurtas JAV nacionalinės patyčių prevencijos mėnesio proga. Nukentėjusių išgyvenimai yra neišgalvoti, istorijos remiasi tikrais faktais. Vaikų tėvai apie atakas sužinojo pirmą kartą.

Kathrin Kane, gerai žinomo prekinio ženklo „Norton iš Symantec“ vyresnioji direktorė: „Patyčios paplito mokykloje, tačiau tai nėra vienintelė joms palanki terpė. Vaikai 24/7 pažeidžiami internete. Kaip dviejų dukrų mama, aš baiminuosi dėl šių atakų mastų“.

Programinės apsaugos kompanija „Norton Cybersecurity Insights“ 2015 m. pranešė, kad 27 proc. tėvų žino, jog jų vaikai internete patyrė daugiau patyčių nei mokykloje.

Pirmas pagalbos žingsnis – bendrovės sukurta elektroninė knyga. Ją iliustravo 11-18 metų vaikai, kurie yra patyrę patyčias elektroninėje erdvėje. Knygoje pateikiami patarimai kaip atpažinti internetines patyčias ir kaip pradėti bendrauti su vaiku patiriančiu kibernetines patyčias.

Agnė VilkišienėŽodžiai gali išsaugoti arba nužudyti gyvenimus

Išsakyti savo nuomonę

Panašūs straipsniai