Straipsniai

nbranded-featured_wix-straipsnis_1800x1200_20210308.jpg

Kaip susikurti internetinę svetainę Wix platformoje?

Norėdami susikurti internetinę svetainę Wix platformoje jūs turite du pasirinkimus: naudoti Wix Editor arba Wix ADI. Wix Editor yra standartinio tipo internetinių svetainių kūrimo platforma, turinti daugiau laisvės ir pasirinkimo nustatymuose, tuo tarpu Wix ADI (ang. Artificial Design Intelligence) yra paprasčiau naudoti ir nustatymai yra parenkami automatiškai, pagal jūsų atsakytus klausimus.

Wix Editor platformoje yra galimybė pasirinkti iš 500 skirtingų svetainės šablonų. Pasirinkus šabloną, galima pradėti dėlioti skirtingus objektus ir tekstą. Didžiausias privalumas, kurį turi Wix Editor yra platus funkcijų pasirinkimas. Wix Editor yra dažnai naudojamas nedidelių verslų, internetinių parduotuvių, restoranų svetainių kūrimui; taip pat naudojamas blogerių, fotografų.

Wix ADI, dirbtinio intelekto pagalba, internetinės svetainės yra sukuriamos automatiškai, nereikalaujant naudotojui įdėti daug pastangų. Jums tereikia suteikti pagrindinę informaciją apie savo verslo tipą/paskirtį, kontaktinę informaciją, ir internetinės svetainės poreikius, o dirbtinis intelektas (Wix ADI) padarys tai už jus. Wix ADI yra tinkamas naudotojams, turintiems mažesnius techninius sugebėjimus arba turintiems intensyvų verslą, o taip pat ir tinklaraštininkam, turintiems mažai laisvo laiko. Susikurti svetainę šiuo būdu jums užtruks vos kelias minutes, tačiau palyginus su Wix Editor, bus žymiai mažiau pasirinkimo nustatymuose.

Apibendrinus, kurį svetainės kūrimo metodą bepasirinksite, Wix jums suteiks galimybę greitai ir lengvai susikurti internetinę svetainę.

Wix Editor

 • Užsiregistruokite Wix paskyroje.
 • Pasirinkite svetainės temą.
 • Pasirinkite/pakeiskite tekstą ir paveikslėlius.
 • Nustatykite fono pasirinkimą.
 • Pridėkite puslapius/svetainės navigaciją.
 • Pridėkite programėles.
 • Sukurkite tinklaraštį.
 • Prijunkite internetinę parduotuvę.
 • Optimizuokite raktažodžius paieškų puslapiams.
 • Pritaikykite sukurtos svetainės vaizdą mobiliesiems telefonams.
 • Pasirinkite ir prijunkite savo domeną.
 • Publikuokite savo svetainę.

1. Užsiregistruokite Wix platformoje.

Užsiregistravus Wix platformoje jūs turėsite galimybę pasirinkti vieną iš septynių Wix Premium planų: aukštesnė kaina reiškia daugiau galimybių. Taip pat galite pasilikti ir su nemokamu planu, tačiau tai reikš, jog negalėsite prijungti savo domeno prie svetainės, o taip pat ir išvengti reklamų joje. Taigi, įvertinkite savo prioritetus ir galimybes ir pagal juos galėsite pasirinkti jums tinkamą planą.

2. Pasirinkite svetainės temą.

 • Paspauskite Create New Site puslapio viršuje, dešinėje.
 • Tuomet jums reikės pasirinkti, kokią svetainę jūs norite sukurti.
  ( Pagal tai jūs gausite pasiūlymus puslapio šablonams.)
 • Pasirinkite norimą šabloną ir paspauskite Edit.

3. Tekstas ir paveikslėliai. 

Šiame etape pamatysite savo pasirinkto šablono peržiūros langą. Čia jūs galėsite pakeisti šablono dizainą, pakeičiant objektų ir teksto pozicijas.

 • Pirmiausia, pakeiskite savo bendrovės, portfolio ar tinklaraščio duomenis.
 • Paspauskite ant teksto, kurį norite pakeisti ir perrašykite, pakeiskite teksto dydį, šriftą ir t.t.
 • Taip pat galėsite pakeisti ir paveikslėlius.

4. Pasirinkite foną.

Svetainės fono pakeitimui ir pritaikymui yra paskirtos dvi įrankių zonos: kairėje ir dešinėje Wix Editor platformos pusėse. Norint pridėti objektus, tokius kaip foną, puslapius, paveikslėlius ar programėles, naudokitės kairiojoje pusėje esančiomis parinktimis, o norint juos padauginti, apsukti ar ištrinti – dešinėje.

Brūkšninės linijos jums padės simetriškai susidėlioti objektus į naujai kuriamos svetainės foną.

5. Pridėkite puslapius. 

Susikūrus titulinį puslapį, nepamirškite pridėti ir kitų svarbių, tokių kaip Apie ir Kontaktai, puslapių. Tai padaryti galėsite paspaudę Menus & Pages skiltį kairėje redaktoriaus pusėje, viršuje.

6. Pridėkite programėles.

Galite pasirinkti iš daugelio programėlių: taip pat jas galite surasti kairiajame redaktoriaus šone Wix App Market.

7. Sukurkite tinklaraštį.

Pritraukti daugiau auditorijos jums padės profesionalaus tinklaraščio (angl. blog) sukūrimas ir pridėjimas prie jūsų sukurtos svetainės. Sukurkite tinklaraštį pasirinkę Start a Blog funkciją kairiajame redaktoriaus krašte.

8. Prijunkite internetinę parduotuvę.

Wix yra puiki platforma internetinės parduotuvės kūrimui. Iš parinkčių juostos esančios kairėje puslapio pusėje pasirinkite Add, pažymėtą pliuso simboliu ir Store. Atsiradusiame lange pamatysime šias parinktis:

Wix automatiškai paskirs internetinės parduotuvės funkcijas jūsų svetainėje, tokias kaip: nuotraukų galerija, galimybė susikurti skirtingus užmokesčio metodus, e-parduotuvės inventoriaus valdymą. Tai susikūrę, iškart galėsite pradėti naudotis internetinės parduotuvės galimybėmis Wix platformoje.

9. Optimizuokite raktažodžius paieškų puslapiams.

Wix Editor jums taip pat leidžia naudotis SEO (Search Engine Optimization) funkcijomis.

Kairėje redaktoriaus pusėje pasirinkite Pages skiltį.
Joje paspaudus ant bet kurio puslapio esančių taškelių pasirinkite SEO Google.
Čia galėsite pasirinkti pagrindinessavo internetinės svetainės SEO funkcijas. Nuo raktinių žodžių sukūrimo iki svetainės apibūdinimo skilties, kuri yra naudojama SERPs (Search Engine Results Pages) puslapiuose. Prireikus, galėsite jas konfiguruoti.

10. Pritaikykite sukurtos svetainės vaizdą mobiliesiems telefonams.

Norėdami pažiūrėti kaip jūsų svetainė atrodys mobiliojo telefono ekrane, paspauskite ant mobiliojo telefono ikonos, esančios viršutinėje Wix Editor dalyje, kairėje. Šiame režime jūs turite galimybę pakeisti nustatymus, kurie tiesiogiai nepaveiks jūsų darbalaukio svetainės versijos.

11. Pasirinkite domeno vardą. 

Prieš publikuojant savo svetainę, jums reikės prijungti savo domeno vardą. Jei naudojatės nemokama Wix versija, jums to padaryti nepavyks ir jūsų svetainė turės www.yourname.wixsite/yoursite adresą. Tačiau norint turėti profesionaliau atrodančią svetainę, jums reikės užsisakyti mokamą Premium planą, kuris leis jums įsigyti tinkantį domeną arba prijungti jau turimą.

12. Publikuokite savo svetainę. 

Norėdami peržiūrėti savo svetainės vaizdą, paspauskite Preview mygtuką esantį Wix Editor dešinėje pusėje, viršuje. Kai būsite patenkinti savo svetainės turiniu ir išvaizda, paspauskite Publish ir jūsų svetainė bus paviešinta. Net ir paviešinus savo svetainę, galėsite ir vėl sugrįžti jos redaguoti. Paspauskite Select & Edit Site, o pabaigus redaguoti – Publish.

Wix ADI

 • Užsiregistruokite Wix paskyroje ir prisijunkite.
 • Atsakykite į klausimus.
 • Suveskite savo kontaktinę informaciją.
 • Sukurkite savo svetainės dizainą.
 • Pasirinkite svetainės stilių.
 • Pritaikykite savo svetainę SEO ir mobiliesiems telefonams.
 • Pasirinkite ir prijunkite domeną.
 • Publikuokite savo svetainę.

1. Užsiregistruokite Wix platformoje ir prisijunkite. 

 • Užsiregistruokite.
 • Paspauskite Create New Site mygtuką.
 • Pasirinkite kokiam tikslui kuriate svetainę ir Start Now ties Wix ADI parinktimi.

2. Atsakykite į klausimus.

Tai įvykdę, jums reikės atsakyti į keletą klausimų, kurie padės Wix ADI suprasti jūsų norimos svetainės paskirtį ir pritaikyti bei optimizuoti svetainės parinktis pagal jūsų lūkesčius.

 • Pirmas klausimas bus apie tai kokio tipo svetainę norėsite sukurti.
 • Pasirinkus Online Store pirmajame etape, klausimas What type of site do you want to create? jums bus skirtas patikslinti, kokio tipo internetinę parduotuvę jūs norėsite sukurti.
 • Pasirinkite kokias funkcijas norėtumėte pridėti prie savo svetainės.
 •  Pasirinkite vardą savo svetainei/internetinei parduotuvei.
 • Pasirinkite ar norite importuoti paveikslėlius ir tekstą.

3. Suveskite savo kontaktinę informaciją.

Peržiūrėkite ir suveskite savo kontaktinę informaciją.

4. Sukurkite savo svetainės dizainą.

Atsakius į keletą esminių klausimų ir įvertinus jūsų pageidavimus, Wix ADI jums leis pasirinkti temą svetainei.

I am text block. Click edit button to change this text.

5. Pasirinkite svetainės stilių.

a) Dirbtinis intelektas pasiūlys jums skirtingų svetainės temų, pritaikytų pagal jūsų pasirinkimus.

b) Pridėkite papildomų puslapių prie savo svetainės.

c) Keiskite bendrą svetainės temą, spalvas, šriftus ir kt. pagal savo pageidavimus. Taip pat galite pridėti paveikslėlių, programėlių, animacijų/video ir kt.

6. Pritaikykite savo svetainę SEO ir mobiliesiems telefonams.

a) Norėdami pakoreguoti SEO funkcijas savo svetainėje, paspauskite Home esančiame puslapių parinktyse, kairiojoje ekrano pusėje ir Page SEO.

Atsiradusiame ekrane galėsite sukurti SEO nustatymus: raktažodžius, pavadinimą ir puslapio aprašą.

b) Norint prisijungti prie mobiliosios puslapio versijos, jums reikės paspausti ant mobiliojo telefono ikonėlės viršutinėje parinkčių juostoje ir pakeisti jos dizainą.

7. Pasirinkite ir prijunkite domeną.

Pabaigus koreguoti savo svetainę ir paspaudus Publish viršutiniame dešiniajame Wix ADI kampe, ekrane pasirodys langas, kuriame galėsite pasirinkti: arba naudoti Wix siūlomą, arba prijungti savo jau turimą, domeną. Pasirinkus Wix siūlomą domeną, svetainės adresas jums bus nemokamas, bet norint įsigyti ir/arba prijungti profesionalų savo svetainės adresą, jums reikės įsigyti vieną iš mokamų Wix planų.

8. Publikuokite savo internetinę svetainę. 

Norint peržiūrėti savo internetinę svetainę, paspauskite ant Preview viršutiniame dešiniajame kampe, o kai jau būsite patenkinti savo sukurta svetaine ir norėsite ją publikuoti, paspauskite Publish. Net ir paviešinus savo svetainę, jūs galėsite ir vėl ją redaguoti pagrindiniame jūsų prisijungimo puslapyje ant jūsų pasirinktos svetainės langelio paspaudus Select & Edit Site.

Šiame skaitmeniniame amžiuje yra labai svarbu tinkamai sukurti žinutę, kurią norite skleisti visuomenei, apie jūsų siūlomas prekes ar paslaugas, o taip pat ir pasidalinti savo sugebėjimais. Vienas iš patikimiausių ir veiksmingiausių būdų yra susikurti internetinę svetainę, kuri reprezentuotų jus ar jūsų verslą. Wix platforma padės jums greitai ir efektyviai susikurti internetinę svetainę jūsų e-parduotuvei, tinklarasčiui, portfolio ar kt.

skaityti daugiau
Greta MakarskaitėKaip susikurti internetinę svetainę Wix platformoje?
blog_post_feature_copy.png

Socialinių medijų gidas: Instagram paveikslėlių dydžiai 2021 (+Infografikas!)

Vaizdas yra svarbus! Todėl žinoti kiekvienos socialinės medijos matmenis paveikslėliams – naudingas įgūdis, ypač jei siekiate išvengti netikėtų nuotraukos apkarpymų. Šiame straipsnyje pateiksime, kokios yra Instagram paveikslėlių dydžiai ir proporcijos.

skaityti daugiau
Gabija StašinskaitėSocialinių medijų gidas: Instagram paveikslėlių dydžiai 2021 (+Infografikas!)
blog-post-feature.jpg

Socialinių medijų statistika, kurią turėtumėte žinoti 2021 m.

Socialinės medijos pakeitė mūsų gyvenimo būdą – nuo to, kaip mes gauname savo naujienas, iki to, kaip mes bendraujame su artimaisiais. Socialiniai tinklai yra visur, jie neišvengiama bei galinga jėga, tad šiame straipsnyje susipažinsime su socialinių medijų statistika ir išsiaiškinsime, kuo ji gali būti naudinga naujaisiais metais.

skaityti daugiau
Gabija StašinskaitėSocialinių medijų statistika, kurią turėtumėte žinoti 2021 m.
AdobeStock_314700693_Editorial_Use_Only-scaled.jpeg

Quora atsakymų pavyzdžiai: kaip (ne)atsakinėti į klausimus?

Ankstesniuose straipsniuose apie Quora socialinį tinklą ne kartą užsiminėme, kaip reikėtų tinkamai atsakinėti į klausimus. Šiame tekste panagrinėsime keletą konkrečių, Quora tinkle esančių, atsakymų bei suteiksime jiems verdiktą – geras tai atsakymas ar blogas. Tikimės, jog pateikti Quora atsakymų pavyzdžiai padės jums suprasti, kaip dar geriau atsakinėti į klausimus šioje platformoje.

skaityti daugiau
Gabija StašinskaitėQuora atsakymų pavyzdžiai: kaip (ne)atsakinėti į klausimus?
TOP-10-kalėdinių-reklamų-2020.jpg

10 Geriausių Kalėdinių Reklamų 2020

Koronaviruso pandemija neaplenkė ir reklamos rinkos. Kaip 2020 metų įvykiai pakeitė kalėdinių reklamų turinį? Įdomu, kokias žinutes pasirinko skleisti didieji prekės ženklai!

Atrinkome populiariausių ir mums labiausiai patikusių kalėdinių reklamų TOP 10. Smagaus žiūrėjimo!

Linkime saugių ir šviesių švenčių!

skaityti daugiau
Vestina10 Geriausių Kalėdinių Reklamų 2020
AdobeStock_391206967_Editorial_Use_Only-scaled.jpeg

12 dažniausiai užduodamų klausimų apie Quora

Turbūt ne vienam kartais iškyla klausimų apie Quora, tad šiandien jums parengėme straipsnį, kuriame trumpai pateiksime atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie šį socialinį tinklą, o susipažinti su šiuo socialiniu tinklu galite ankstesniame mūsų straipsnyje.

skaityti daugiau
Gabija Stašinskaitė12 dažniausiai užduodamų klausimų apie Quora
linkedin-2616651_1920-e1605085769368.jpg

LinkedIn reklamos kampanija – kaip ją sukurti?

Reklamavimasis LinkedIn yra dviejų etapų procesas: 1) LinkedIn reklamos kampanijos nustatymas ir 2) LinkedIn skelbimo (-ų) sukūrimas. Šiame straipsnyje aprašysime, kaip sukurti reklamos kampaniją bei reklamos skelbimą (-us), o taip pat pateiksime keletą geriausios praktikos pavyzdžių ir patarimų.

skaityti daugiau
Gabija StašinskaitėLinkedIn reklamos kampanija – kaip ją sukurti?
quora-e1606903499248.jpg

Kas yra Quora ir kuo naudinga jos verslo rinkodara?

Kas yra Quora?  Galbūt tarp tokių socialinių tinklų kaip Facebook, Instagram ar LinkedIn šis socialinis tinklas prabėga pro jūsų akis. Tačiau tai yra išties galinga platforma. Šiame straipsnyje supažindinsime su Quora bei šio tinklo verslo rinkodara!

skaityti daugiau
Gabija StašinskaitėKas yra Quora ir kuo naudinga jos verslo rinkodara?
1.jpg

Pinterest SEO: 12 patarimų kaip optimizuoti Pinterest įrašų paiešką

Tvirta Pinterest SEO strategija yra vienas iš geriausių būdų užtikrinant jūsų prekės ženklo pasiekiamumą ir pardavimų didinimą. Tiesą sakant, SEO Pinterest‘e yra kur kas svarbesnis nei bet kurioje kitoje socialinės medijos platformoje.

skaityti daugiau
Gabija StašinskaitėPinterest SEO: 12 patarimų kaip optimizuoti Pinterest įrašų paiešką
dreamstime_m_79098159.jpg

Sėkminga B2B rinkodara LinkedIn ir 13 būdų tai pasiekti

LinkedIn socialinis tinklas egzistuoja jau ilgą laiką, visgi, tik ganėtinai neseniai atskleista, jog B2B (business-to-bussiness) rinkodara šiame puslapyje gali būti itin efektyvi. LinkedIn tinkle savo sričių profesionalai jungiasi tiesiogiai, o tai turi didžiulį tiesioginės rinkodaros potencialą, tad šiame straipsnyje aptarsime kaip jūsų verslas gali pasitelkti LinkedIn, plėtojant sėkmingą B2B rinkodaros kampaniją ir pateiksime 13 būtų, kaip tai padaryti.

skaityti daugiau
Gabija StašinskaitėSėkminga B2B rinkodara LinkedIn ir 13 būdų tai pasiekti
DariusStraipsniai