Screen-Shot-2017-05-05-at-15.43.04.png

Prisiminimai išlieka ir internete

Šios naujos, Flamandų Alzheimerio sąjungos organizuotos, kampanijos metu ankstyvosios stadijos demencija (silpnaprotyste) sergantiems žmonėms suteikta galimybė įrašyti ir perduoti savo prisiminimus. Jie sukūrė specialią interneto svetainę, pavadintą Ikbenernog (Aš vis dar čia), kurioje kiekvienas šia liga sergantis žmogus gali įrašyti savo mylimiausius prisiminimus.

Sąjunga:
Liga nuo pradžių yra didelė našta. Žmonės, sergantys ankstyvosios stadijos demencija supranta, kas jų laukia. Štai kodėl mes davėme jiems galimybę įrašyti prisiminimus vėlesniam laikui, kol jie vis dar gali tai padaryti.

Taip pat tai yra puiki informavimo kampanija, nes ankstyvoji demencija dažnai neteisingai suprantama ir nepripažįstama.

 

Alzheimerio sąjungos narė Hilde Lamers:
Dažnai girdime, kad ankstyvąja demencija sergantys žmonės ir jų šeimos nėra suprastos. Jiems sakoma: „Jūs perdedate… “,„Jums nėra nieko blogo…“ arba „Kiekvienas iš mūsų ir dabar pamiršta tam tikrus dalykus…“ Tokie pareiškimai yra be galo skausmingi. Jie padaro gyvenamąją aplinką dar sunkesne, nes sergantieji tarsi kovoja dviem frontais: prieš ankstyvosios stadijos demenciją ir prieš išankstinį nusistatymą. Su šiuo dalyku sąjunga ir nori kovoti.

Šios kampanijos tikslas yra sukurti subtilesnį demencijos įvaizdį, suteikti žmonėms galimybę pažvelgti į tai, kaip drąsūs ankstyvąja demencija sergantys žmonės kasdien kovoja. Ir jiems pavyko tai padaryti su šešiais žmonėms, kurie įrašė savo geriausių gyvenimo akimirkų prisiminimus. Prisiminimus lydi emocinga ištrauka, kurioje demencija sergantys žmonės sako, kad jų prisiminimai niekada nedings. „Alzheimeris niekada nepavogs iš manęs šių nuostabių prisiminimų“.

Erika SimniškytėPrisiminimai išlieka ir internete

Išsakyti savo nuomonę

Panašūs straipsniai