Skaitmeninės istorijos

Ar kada svajojote sukurti savo filmą? Išmokti nėra taip sudėtinga, kaip Jums atrodo. Reikia tik filmuojančio aparato (tiks ir paskutinių metų telefonas), kelių nemokamų programų nešiojamame kompiuteryje ir truputi žinių. Visą tai sudėjus į didelį kūrybos dubenį – gausite pirmą savo klipą. Po šių mokymų, tobulindami aukščiau paminėtus “ingredientus” patys kursite arba organizuosite video turinio kūrimą.

Tikslas: Įrodyti kiekvienam – kad esate kūrėjai! Mokymų metu įgytos praktinės žinios leis sukurti savo pirmąjį ir tikrai ne paskutinį vaizdo įrašą.

Pagrindinės mokymų temos

  1. Scenarijaus kūrimas – sužinosime kokios yra pagrindinės gero scenarijaus sudedamosios dalys, per praktinius užsiėmimus išmoksime tinkamai pasakoti savo istoriją, parengsime filmuko scenarijų;
  2. Medžiagos filmukui rengimas – išmoksime dirbti su vaizdo kūrimo priemonėmis – fotoaparatu ir vaizdo kamera. Pristatysime pagrindinės filmavimo ir fotografavimo technikas ir supažindinsime su gudrybėmis leidžiančiomis pagerinti jūsų filmuko kokybę. Pagal parengtą scenarijų filmuosime ir fotografuosime jūsų filmuko scenas.
  3. Medžiagos apdorojimas – susipažinsime ir išmoksime naudotis nemokamomis nuotraukų redagavimo programomis.
  4. Flmuko montavimas – susipažinsime su vaizdo redagavimo programa, jos pagrindiniais funkcionalumais. Ja naudodamiesi, iš susikurtos vaizdinės medžiagos, montuosime filmukus.

Programos kuriomis išmoksite naudotis: Picasa, GIMP, Movie Maker, iMovie.

Strategija

Mokymų rezultatas

  1. Įgytos praktinės žinios kaip kurti filmuko scenarijų;
  2. Patobulinti filmavimo ir fotografavimo įgūdžiai;
  3. Išmokta naudotis montažo ir nuotraukų redagavimo programomis;
  4. Sukurta asmeninė skaitmeninė istorija;
  5. Pagerintas pasitikėjimas savimi ir kompiuterinio raštingumo įgūdžiai.

Seminaro vedėja

Kamilė Butkevičiūtė

Kamilė Butkevičiūtė – sertifikuota skaitmeninių istorijų kūrimo lektorė. Gimusi su filantropine dvasia, užaugusi reklamos kūrybos agentūroje, gyvena strategijomis ir turinio kūrimu. Daugiau nei 4 metus kaupė patirtį dirbdama su Lietuvos ir užsienio nevyriausybinėmis organizacijomis. Kūrė socialines kampanijas tokiems klientams kaip Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Lietuvos neįgaliųjų forumas, Moterų informacijos centras.

Kitos mokymų temos

DariusSkaitmeninės istorijos