radvilos2.jpg

Dubingių piliavietės papildytosios realybės aplikacija

Situacija: Dubingių piliavietėje nuo XV a. gyveno viena iškyliausių Lietuvos didikų šeimų -Radvilos. Yra išlikę daug įvairių rašytinių šaltinių, bet nuvykę į Dubingių Piliavietę galite pamatyti tik miškus ir kalną bei kelias istoriją menančias pastatų liekanas.  Šioje vietoje 2003m. suaktyvėjo archeologiniai tyrimai, kurie leido surinkti įspūdingą radinių kolekciją.

Iššūkis: Patraukliai pateikti surastus radinius, įtraukti turistus į Lietuvos istorijos pasakojimus.

Sprendimas: Sukurta papildytosios realybės programėlė Android ir iOS išmaniesiems įrenginiams, kurią nukreipus į specialias lentas Dubingių piliavietėje arba atsispausdinus namuose, galima pamatyti:

  • Pagal mokslinius duomenis atkurtus Radvilų rūmų ir bažnyčios 3D modelius;
  • Nuotraukas iš archeologinių tyrimų;
  • Dokumentinius klipus;
  • 360° nuotraukas iš piliavietės ;
  • Išgirsti istorinius pasakojimus.

Sukurtas identitetas ir programėlės dizainas;
Suanimuotas trumpas video klipas, paaiškinantis kaip veikia programėlė;
Visa informacija patraukliai pateikta internetiniame puslapyje: www.radvilosdubingiuose.lt

skaityti daugiau
DariusDubingių piliavietės papildytosios realybės aplikacija
Screen-Shot-2017-11-23-at-21.18.32-copy.png

Pagalbos moterims linijos TV klipas

 

Situacija:  “16 dienų prieš smurtą prieš moteris” metu organizacija VŠĮ „Moters pagalba moteriai“  nusprendė viešinti Pagalbos moterims liniją. Klipą norėjo rodyti per LRT televiziją.  Turėjo kitą paruoštą klipą autobusų ekranams, bet po diskusijų nusprendėme perkurti turimą variantą.

Sprendimas: norint aktualizuoti problemą, buvo rastas faktas, kuris įrodytų problematikos mąstą. 66 tūkstančiai skambučių per 2016m. dėl smurto artimoje aplinkoje. Dužtantis puodukas pasirinktas, kaip santykių, pykčio ir emocinio nestabilumo simbolis.

skaityti daugiau
DariusPagalbos moterims linijos TV klipas

Skaitmeninė istorija socialiniams tinklams

Situacija: organizacija, dirbanti su neįgaliaisiais, per pasaulinę 16 d. dienų be smurto akciją nusprendė atkreipti mokyklų ir mokinių dėmesį į neįgalius vaikus.

Sprendimas: sukurta skaitmeninė istorija, kurioje pateikiami statistiniai faktai apie neįgalius vaikus Lietuvoje, per tradicinę neįgalaus vaiko istoriją, atskleista problematika. Klipas viešintas socialiniame tinkle Facebook, rodytas Vilniaus mokyklose per etikos pamokas, skatinama vaikų diskusija šia tema.

Rezultatai:
Pasiekti 57 tūkst. moksleivių, kurie klipą peržiūrėjo 17tūkst. kartų.

 

 

skaityti daugiau
DariusSkaitmeninė istorija socialiniams tinklams