Nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“

Iniciatorius: LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Tikslas: stabdant patyčias, smurtą, mažinant priklausomybes bei socialinę atskirtį, skatinant įvaikinimą ir vaikų globą šeimose, gerinti socialinio gyvenimo Lietuvoje kokybę
Tikslinė grupė:  visuomenė

Lietuvos Respublikos prezidentės inicijuota didžiausia Lietuvoje socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ džiugina savo mastais. Pati kampanija yra skirta spręsti didžiausias šiuo metu Lietuvą kankinančias problemas:

  • didinti problemų žinomumą, skatinti visuomenės įsitraukimą į jų prevenciją ir ieškoti sprendimų;
  • stiprinti netoleranciją smurtui ir priklausomybėms, skatinti asmeninę kiekvieno piliečio atsakomybę kovoje su jais;
  • skatinti įvaikinimą ir globą šeimoje – vaikai saugūs tik tada, kai auga saugiose šeimose, o ne institucijose;
  • didinti realią pagalbą socialinės rizikos šeimoms;
  • suvienyti visuomenės, NVO ir institucijų partnerystę siekiant sumažinti smurtą, priklausomybes, savižudybes.

Kampanijos pradžioje pirmiausia buvo sutelkti tie, kurie jau dabar sėkmingai įgyvendina savo veiklą ir taip prisideda prie šalį žudančių problemų sprendimo.

Logotipai

Į veiklą įsitraukė ir daugybė žinomų visuomenės veikėjų: prezidentės inicijuojamos kampanijos ambasadoriais tapo muzikantai muzikantai Andrius Mamontovas, Maksas Melmanas ir Marijonas Mikutavičius, architektas ir grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, žurnalistai ir laidų vedėjai Edita Mildažytė, Andrius Tapinas, Rūta Mikelkevičiūtė, Mindaugas Stasiulis-Saulėnas, Jurgita Jurkutė, Beata Nicholson ir Richardas Jonaitis, dvasininkai Julius Sasnauskas ir Kęstutis Dvareckas, atlikėjas ir socialinių projektų dalyvis Gabrielius Liaudanskas-Svaras, dailininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, „radistai“ Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius.

prezidente_ir_kampanijos_uz_saugia_lietuva_ambasadoriai_1758_x_1172

Dėl informacinių rėmėjų gausos, projektas matomas bei matomas televizijoje ir internete, girdimas radijuje. Pagrindinė projekto pristatymo platforma – internetinė svetainė, kurioje galima rasti geruosius veiklos pavyzdžius, svarbiausius kontaktus bei prisidėti prie iniciatyvos patiems.

Visgi projektas stokoja kūrybiškumo. Internetinis puslapis labiau primena valstybinės institucijos tinklalapį nei visuomenei skirtą portalą. Tuo tarpu žiniasklaidoje pasirodžiusi reklama gali būti vertinama įvairiai. Iš vienos pusės, ji gana vaizdžiai perteikia šiuo metu Lietuvoje esančias opiausias socialines problemas, bet joje pateikiami tik statistiniai duomenys, kurie emociškai neįtraukia.

Daugiau apie šio projekto veiklas galite rasti šiame interneto puslapyje.

„Už saugią Lietuvą“ – tai LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotas projektas, skatinantis visus Lietuvos gyventojus prisidėti prie opiausių šalies socialinių problemų sprendimo.

RamunėNacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“

Išsakyti savo nuomonę

Panašūs straipsniai