Kiekvienas žmogus nusipelno šanso būtų priimtas

2016 m. Britanijos Nacionalinė autizmo bendruomenė išleido klipą: „Can you make it to the end?“, šiame klipe žiūrovai galėjo lengviau suprasti,  koks jausmas yra sergant autizmu ir kaip visa tai atrodo.

2017m. organizacija inicijavo dar vieną klipą: „Could you stand the rejection?“. Šiame vaizdo įraše yra parodoma, kaip darbdaviai bendrauja su autizmu sergančiu žmogumi jį įdarbinant.

Šio filmuko pagrindinis veikėjas yra autizmu sergantis Max Green, kuris bando įsidarbinti įvairiose įstaigose ir jam darosi labai sunku atsakyti į įvairius klausimus, parodyti savo gabumus ir sėkmingai gauti darbą.

Mark Lever, vyriausias Nacionalinio autizmo bendruomenės pirmininkas teigia: „Ne visi autizmu sergantys žmonės gali dirbti. Bet daugybė jų ypatingai nori ir stengiasi susirasti darbą, kuris tiktų jiems ir atskleistų jų tikruosius talentus. Jeigu šiek tiek pasistengtumėte pakeisti darbo aplinką bei informuoti kitus darbuotojus – autizmu sergantys darbuotojai gali būti labai vertingi jūsų versle. Kiekvienas žmogus nusipelno tokio šanso.“

Pirmojo asmens pateikimas buvo naudojamas tam, kad žiūrovas galėtų kuo labiau įsijausti į autizmu sergančio žmogaus poziciją. Kūrybinės grupės vadovas Alistair Griggs puikiai paaiškina šią situaciją: „Mes žinojome, kad mums reikia sukurti tokį klipą, kuris puikiai parodytų, kaip jaučiasi autizmu sergantis žmogus bei su kokiais sunkumais jis susiduria. Todėl teko susitikti ir pakalbėti su žmonėmis iš autizmo bendruomenės, kad galutinis rezultatas būtų kuo tikslesnis.“

Evaldas ZabitisKiekvienas žmogus nusipelno šanso būtų priimtas

Išsakyti savo nuomonę

Panašūs straipsniai