Screen-Shot-2017-05-22-at-23.16.27.png

Kas būtų, jeigu su vėžiu sergančiais elgtumėmės taip pat, kaip elgiamės su turinčiais priklausomybių?

Idėjos įgyvendinimas: VML
Tikslas: parodyti, kad priklausomybė nuo alkoholio ir narkotikų yra liga
Tikslinė grupė: priklausomybę turinčių asmenų šeimos nariai ir visa visuomenė

Kanzaso miesto alkoholio ir narkotikų prevencijos ir gydymosi organizacija „First Call“ pradėjo kampaniją „Sustabdykite gėdą“ (angl. „Stop the Shame“). Pagrindinė jos mintis – pavaizduoti, kaip būtų, jeigu vėžiu sergančiųjų pacientų šeimos nariai su jais elgtųsi taip pat, kaip elgiasi su priklausomybę nuo alkoholio ar narkotikų turinčiais.

Buvo sukurti du reklaminiai vaizdo įrašai. Juose priklausomybė nuo alkoholio ir narkotikų lyginama su kitomis ligomis: vėžiu ir Parkinsono liga.

Susan Whitemore, „Firs Call“ prezidentė ir generalinė direktorė, atsakydama į klausimą, kodėl pasirinktas būtent toks būdas, sakė:

Per pastaruosius 15 metų buvo atlikta daug mokslinių tyrimų, pagrindžiančių, kad piktnaudžiavimo svaigalais sutrikimai yra smegenų sutrikimai ir kad narkotikai ir alkoholis pakeičia žmonių smegenų cheminę sudėtį taip, kad tai tampa lėtine ir progresuojančia liga, kuri turi būti gydoma.

Kampanijos kūrėjams tokia reklamos idėja kilo susipažinus su „Surgeon General“ ataskaita. Ataskaitoje nurodoma, kad surinkti įrodymai, jog priklausomybė nuo alkoholio ar narkotikų yra lėtinė smegenų liga, kurią galima pagydyti. „First Call“ tikisi, kad reklama padės priklausomybę turintiems žmonėms ir jų šeimos nariams mažiau gėdytis dalykų, kurių jie dažnai nė negali kontroliuoti.

Johnas Godsey, „VML“ Šiaurės Amerikos kūrybos direktorius:

Vis dar yra daug žmonių, manančių, kad priklausomybė yra moralinis nuosmukis, pasirinkimas, ir aš nesakau, kad nuo priklausomybės kenčiantys žmonės čia neatlieka jokio vaidmens. Tai kaip liga – pirmiausia tai genetika.

Šalia vaizdo įrašų, „VML“ sukūrė kampanijos „Sustabdykite gėdą“ interneto svetainę. Svetainė skirta žmonių švietimui apie priklausomybes ir kodėl tai laikoma liga, o ne pasirinkimu.

 

Brigita DovidaitėKas būtų, jeigu su vėžiu sergančiais elgtumėmės taip pat, kaip elgiamės su turinčiais priklausomybių?

Išsakyti savo nuomonę

Panašūs straipsniai