nbranded-featured_wix-straipsnis_1800x1200_20210308.jpg

Kaip susikurti internetinę svetainę Wix platformoje?

Norėdami susikurti internetinę svetainę Wix platformoje jūs turite du pasirinkimus: naudoti Wix Editor arba Wix ADI. Wix Editor yra standartinio tipo internetinių svetainių kūrimo platforma, turinti daugiau laisvės ir pasirinkimo nustatymuose, tuo tarpu Wix ADI (ang. Artificial Design Intelligence) yra paprasčiau naudoti nes nustatymai yra parenkami automatiškai, pagal jūsų atsakytus klausimus.

Wix Editor platformoje yra galimybė pasirinkti iš 500 skirtingų svetainės šablonų. Pasirinkus šabloną, galima pradėti dėlioti skirtingus objektus ir tekstą. Didžiausias privalumas, kurį turi Wix Editor yra platus funkcijų pasirinkimas. Wix Editor yra dažnai naudojamas nedidelių verslų, internetinių parduotuvių, restoranų svetainių kūrimui; taip pat naudojamas blogerių, fotografų.

Wix ADI internetinės svetainės yra sukuriamos automatiškai, nereikalaujant naudotojui įdėti daug pastangų. Jums tereikia suteikti pagrindinę informaciją apie savo verslo tipą/paskirtį, kontaktinę informaciją, ir internetinės svetainės poreikius, o dirbtinis intelektas (Wix ADI) padarys tai už jus. Wix ADI yra tinkamas naudotojams, turintiems mažesnius techninius sugebėjimus arba turintiems intensyvų verslą, o taip pat ir tinklaraštininkams, turintiems mažai laisvo laiko. Susikurti svetainę šiuo būdu jums užtruks vos kelias minutes, tačiau palyginus su Wix Editor, bus žymiai mažiau pasirinkimo nustatymuose.

Apibendrinus, kurį svetainės kūrimo metodą bepasirinksite, Wix jums suteiks galimybę greitai ir lengvai susikurti internetinę svetainę.

Wix Editor

1. Užsiregistruokite Wix platformoje.
2. Pasirinkite svetainės temą.
3. Pasirinkite/pakeiskite tekstą ir paveikslėlius.
4. Nustatykite fono pasirinkimą.
5. Pridėkite puslapius/svetainės navigaciją.
6. Pridėkite programėles.
7. Sukurkite tinklaraštį.
8. Prijunkite internetinę parduotuvę.
9. Optimizuokite raktažodžius paieškų puslapiams.
10. Pritaikykite sukurtos svetainės vaizdą mobiliesiems telefonams.
11. Pasirinkite ir prijunkite savo domeną.
12. Publikuokite savo svetainę.

1. Užsiregistruokite Wix platformoje

Užsiregistravus Wix platformoje jūs turėsite galimybę pasirinkti vieną iš septynių Wix Premium planų: aukštesnė kaina reiškia daugiau galimybių. Taip pat galite pasilikti ir su nemokamu planu, tačiau tai reikš, jog negalėsite prijungti savo domeno prie svetainės, o taip pat ir išvengti reklamų joje. Taigi, įvertinkite savo prioritetus ir galimybes ir pagal juos galėsite pasirinkti jums tinkamą planą.

2. Pasirinkite svetainės temą

 • Paspauskite Create New Site puslapio viršuje, dešinėje.
 • Tuomet jums reikės pasirinkti, kokią svetainę jūs norite sukurti, pagal tai jūs gausite pasiūlymus puslapio šablonams.
 • Pasirinkite norimą šabloną ir paspauskite Edit.

3. Tekstas ir paveikslėliai

Šiame etape pamatysite savo pasirinkto šablono peržiūros langą. Čia jūs galėsite pakeisti šablono dizainą, pakeičiant objektų ir teksto pozicijas.

 • Pirmiausia, pakeiskite savo bendrovės, portfolio ar tinklaraščio duomenis.
 • Paspauskite ant teksto, kurį norite pakeisti ir jį perrašykite, pakeiskite teksto dydį, šriftą ir t.t.
 • Taip pat galėsite pakeisti ir paveikslėlius.

4. Pasirinkite foną

Svetainės fono pakeitimui ir pritaikymui yra paskirtos dvi įrankių zonos: kairėje ir dešinėje Wix Editor platformos pusėse. Norint pridėti objektus, tokius kaip foną, puslapius, paveikslėlius ar programėles, naudokitės kairėje, o norint juos padauginti, apsukti ar ištrinti – dešinėje pusėje esančiomis parinktimis.

Brūkšninės linijos jums padės simetriškai susidėlioti objektus į naujai kuriamos svetainės foną.

5. Pridėkite puslapius

Susikūrus titulinį puslapį, nepamirškite pridėti ir kitų svarbių, tokių kaip Apie ir Kontaktai, puslapių. Tai padaryti galėsite paspaudę Menus & Pages skiltį kairėje redaktoriaus pusėje, viršuje.

6. Pridėkite programėles

Galite pasirinkti iš daugelio programėlių: jas taip pat galite surasti kairiajame redaktoriaus šone Wix App Market.

7. Sukurkite tinklaraštį

Pritraukti daugiau auditorijos jums padės profesionalaus tinklaraščio (angl. blog) sukūrimas ir pridėjimas prie jūsų sukurtos svetainės. Sukurkite tinklaraštį pasirinkę Start a Blog funkciją kairiajame redaktoriaus krašte.

8. Prijunkite internetinę parduotuvę

Wix yra puiki platforma internetinės parduotuvės kūrimui. Iš parinkčių juostos esančios kairėje puslapio pusėje pasirinkite Add pažymėtą pliuso simboliu ir Store. Atsiradusiame lange pamatysime šias parinktis:

Wix automatiškai paskirs internetinės parduotuvės funkcijas jūsų svetainėje, tokias kaip: nuotraukų galerija, galimybė susikurti skirtingus užmokesčio metodus, e-parduotuvės inventoriaus valdymą. Tai susikūrę iškart galėsite pradėti naudotis internetinės parduotuvės galimybėmis Wix platformoje.

9. Optimizuokite raktažodžius paieškų puslapiams

Wix Editor jums taip pat leidžia naudotis SEO (Search Engine Optimization) funkcijomis.

1. Kairėje redaktoriaus pusėje pasirinkite Pages skiltį.
2. Joje paspaudus ant bet kurio puslapio esančių taškelių pasirinkite SEO Google.
3. Čia galėsite pasirinkti pagrindines savo internetinės svetainės SEO funkcijas: nuo raktinių žodžių sukūrimo iki svetainės apibūdinimo skilties, kuri yra naudojama SERPs (Search Engine Results Pages) puslapiuose. Prireikus, galėsite jas konfiguruoti.

10. Pritaikykite sukurtos svetainės vaizdą mobiliesiems telefonams

Norėdami pažiūrėti kaip jūsų svetainė atrodys mobiliojo telefono ekrane, paspauskite ant mobiliojo telefono ikonos, esančios viršutinėje Wix Editor dalyje, kairėje. Šiame rėžime jūs turite galimybę pakeisti nustatymus, kurie tiesiogiai nepaveiks jūsų darbalaukio svetainės versijos.

11. Pasirinkite domeno vardą

Prieš publikuojant savo svetainę, jums reikės prijungti savo domeno vardą. Jei naudojatės nemokama Wix versija, jums to padaryti nepavyks ir jūsų svetainė turės www.yourname.wixsite/yoursite adresą. Tačiau norint turėti profesionaliau atrodančią svetainę, jums reikės užsisakyti mokamą Premium planą, kuris leis jums įsigyti tinkantį domeną arba prijungti jau turimą.

12. Publikuokite savo svetainę

Norėdami peržiūrėti savo svetainės vaizdą, paspauskite Preview mygtuką esantį Wix Editor dešinėje pusėje, viršuje. Kai būsite patenkinti savo svetainės turiniu ir išvaizda, paspauskite Publish ir jūsų svetainė bus paviešinta. Net ir paviešinus savo svetainę, galėsite ir vėl sugrįžti redaguoti. Paspauskite Select & Edit Site, o pabaigus redaguoti – Publish.

Wix ADI

1. Užsiregistruokite Wix paskyroje ir prisijunkite.
2. Atsakykite į klausimus.
3. Suveskite savo kontaktinę informaciją.
4. Sukurkite savo svetainės dizainą.
5. Pasirinkite svetainės stilių.
6. Pritaikykite savo svetainę SEO ir mobiliesiems telefonams.
7. Pasirinkite ir prijunkite domeną.
8. Publikuokite savo svetainę.

1. Užsiregistruokite Wix platformoje ir prisijunkite

 • Užsiregistruokite.
 • Paspauskite Create New Site mygtuką.
 • Pasirinkite kokiam tikslui kuriate svetainę ir Start Now ties Wix ADI parinktimi.

2. Atsakykite į klausimus

Tai įvykdžius, jums reikės atsakyti į keletą klausimų, kurie padės Wix ADI suprasti jūsų norimos svetainės paskirtį ir pritaikyti bei optimizuoti svetainės parinktis pagal jūsų lūkesčius.

 • Pirmas klausimas bus apie tai kokio tipo svetainę norėsite sukurti.
 • Pasirinkus Online Store pirmajame etape, klausimas What type of site do you want to create? jums bus skirtas patikslinti, kokio tipo internetinę parduotuvę jūs norėsite sukurti.
 • Pasirinkite kokias funkcijas norėtumėte pridėti prie savo svetainės.
 •  Pasirinkite vardą savo svetainei/internetinei parduotuvei.
 • Pasirinkite, ar norėsite importuoti paveikslėlius ir tekstą.

3. Suveskite savo kontaktinę informaciją

Peržiūrėkite ir suveskite savo kontaktinę informaciją.

4. Sukurkite savo svetainės dizainą

Atsakius į keletą esminių klausimų ir įvertinus jūsų pageidavimus, Wix ADI jums leis pasirinkti temą svetainei.

5. Pasirinkite svetainės stilių

 • Dirbtinis intelektas pasiūlys jums skirtingas svetainės temas, pritaikytas pagal jūsų pasirinkimus.
 • Pridėkite papildomų puslapių prie savo svetainės.
 • Keiskite bendrą svetainės temą, spalvas, šriftus ir kt. pagal savo pageidavimus. Taip pat galite pridėti paveikslėlių, programėlių, animacijų/video ir kt.

6. Pritaikykite savo svetainę SEO ir mobiliesiems telefonams

 • Norėdami pakoreguoti SEO funkcijas savo svetainėje, paspauskite Home esančiame puslapių parinktyse, kairiojoje ekrano pusėje ir Page SEO.

Atsiradusiame ekrane galėsite sukurti SEO nustatymus: raktažodžius, pavadinimą ir puslapio aprašą.

Norint prisijungti prie mobiliosios puslapio versijos, jums reikės paspausti ant mobiliojo telefono ikonėlės viršutinėje parinkčių juostoje ir pakeisti jos dizainą.

7. Pasirinkite ir prijunkite domeną

Pabaigus koreguoti savo svetainę ir paspaudus Publish viršutiniame dešiniajame Wix ADI kampe, ekrane pasirodys langas, kuriame galėsite pasirinkti: arba naudoti Wix siūlomą, arba prijungti savo jau turimą, domeną. Pasirinkus Wix siūlomą domeną, svetainės adresas jums bus nemokamas, bet norint įsigyti ir/arba prijungti profesionalų savo svetainės adresą, jums reikės įsigyti vieną iš mokamų Wix planų.

8. Publikuokite savo internetinę svetainę

Norint peržiūrėti savo internetinę svetainę, paspauskite ant Preview viršutiniame dešiniajame kampe, o kai jau būsite patenkinti savo sukurta svetaine ir norėsite ją publikuoti, paspauskite Publish. Net ir paviešinus savo svetainę, jūs galėsite ir vėl ją redaguoti pagrindiniame jūsų prisijungimo puslapyje ant jūsų pasirinktos svetainės langelio paspaudus Select & Edit Site.

Šiame skaitmeniniame amžiuje yra labai svarbu tinkamai sukurti žinutę, kurią norite skleisti visuomenei, apie jūsų siūlomas prekes ar paslaugas, o taip pat ir pasidalinti savo sugebėjimais. Vienas iš patikimiausių ir veiksmingiausių būdų yra susikurti internetinę svetainę, kuri reprezentuotų jus ar jūsų verslą. Wix platforma padės jums greitai ir efektyviai tą padaryti.

Greta MakarskaitėKaip susikurti internetinę svetainę Wix platformoje?

Išsakyti savo nuomonę

Panašūs straipsniai