temos-diegimas.jpg

Kaip pačiam susikurti interneto svetainę. Temos diegimas ir pritaikymas (5 dalis)

Šis straipsnis – penktasis iš serijos apie svetainių kūrimą. Jeigu norite savo verslui be programavimo žinių susikurti svetainę, ar bent jau susidaryti geresnį vaizdą iš ko susideda svetainių kūrimo procesas – ši serija yra tai ko ieškote. Pirmasis įrašas apie turinio valdymo sistemos pasirinkimą.

Paskutiniame įraše susipažinome su WordPress (WP) temų valdymu, o šią savaitę pabandykime vieną jų susidiegti. Deja, išsamiai peržiūrėti visas temas ir aprašyti kaip jas sutvarkyti iki pilnos paruoštos svetainės – neįmanoma. Tiesiog pernelyg daug skirtingų variacijų, valdymo metodų ir t.t. Tad šiame straipsnyje pristatysiu procesą, o toliau svetainę tobulinsime ir įskiepius diegsime jau su atnaujintu dizainu.

Pasibandymui ieškosime nemokamos WP temos. Suvedam į google paiešką „free wordpress themes 2018“ ir žvalgomės, kad atrodo neblogai ir kiek įmanoma atitinka poreikius; derėtų šiame etape pasvarstyti, kur ir kokių funkcionalumų norėtumėt, kas Jums atrodo patraukliai svetainėje, ir su šiais kriterijais eiti per nuorodas ir susirasti ką nors arčiausiai pageidaujamo rezultato.

Tipiškai geriausia ieškoti itin universalių temų, kurios turi daugiau funkcijų ir modulių nei reikia – ištrinti / išjungti ko nereikia lengviau nei programuoti nuo nulio.

Vienam pirmų straipsnių suradau temą Flash, kuri atitinka dar kelis mano kriterijus – universali, turi kažkokį integruotą puslapių „statytoją“, palaiko e. komerciją, turi importuojamą demo ir panašiai. Spaudžiame „Download Free Version“ ir turėtume gauti .zip archyvą.

Grįžtame į mūsų svetainę ir spaudžiame meniu punktą „Išvaizda“, tuomet „Pridėti naują“ ir „Įkelti temą“.

Atsidariusiame blokelyje „choose file“ ir suranda ką tik atsisiųstą Flash temos archyvą ir tuomet „Įdiegti temą“. WP trumpai parodys įrašymo procesą, viskam suveikus, iškart spauskime tarp nuorodų „Įjungti“.

Puslapio viršuje gausime pranešimą, kad temos veikimui reikia kelių įskiepių.

Įvairios temos naudoja skirtingus įskiepius, ir, dažniausiai, norinti sėkmingai pasinaudoti tema, tuos įskiepius reikia ir atsisiųsti. Kadangi Flash tema nemokama, tai ir siūlomi įskiepiai nemokami – ir kiek labiau riboti nei mokamos alternatyvos. Premium (mokamose temose) būna kartais pridedami ir mokami įskiepiai, tačiau ribotos licenzijos (dažniausiai neturi teisės būti atnaujinami ar atskirai nesuteikiamas licenzijos raktas; tačiau kartais su premium tema būna ir teisė naudotis įskiepiu pilnai, su licenzijos raktu).

Spaudžiame „Begin installing plugins“ ir atsidariusiame lange pažymime visus tris įskiepius varnelėmis, aukščiau jų „Masinis veiksmas“ nusileidžiančiame meniu pasirenkame „Install“ ir „Taikyti“. Po sėkmingos instaliacijos grįžtame atgal su „Return to Required Plugins Installer“. Tuomet tuo pačiu būdu pažymime visus tris ir „Masinis veiksmas“ „Aktyvuoti“.

Šiuo metu, jeigu atsidarysime svetainę, ji atrodys ne ką geriau – turinio vis dar neturime, o kaip pasidaryti kažką panašaus į Flash pavyzdžius – neaišku. Tam šioje temoje mums padės ką tik įrašytas įskiepis „ThemeGrill Demo Importer“. „Išvaizda“ meniu punkte turime naują pasirinkimą – „Demo Importer“. Spaudžiame jį.

Spaudžiame „this page“ nuorodą. Atsidariusiame lange galite pasižiūrėti ir importuoti daugiau šios temos variacijų, bet paprastumo dėlei įmane bazinę variaciją (pirmąjį pasirinkimą). Užvedus ant temos nuotraukos, matysite mygtuką download, kuris, vėlgi atsiųs archyvą. Šio lango viršuje yra mygtukas „Upload demo“, kuris veikia tokiu pat principu kaip kad kai kėlėm pačią temą. Tad paspaudus atsidariusiame blokelyje pasirenkam ką tik atsisiųstą importuojamų duomenų archyvą ir spaudžiame „Install now“.

Ši temos variacija reikalauja dar vieno papildomo įskiepio kontaktų formoms, tad spaudžiame „Install plugins“, ok iššokusiame lange, „Activate Plugins“ ir galop lango apačioje matysite mėlyną „Import“ mygtuką.

Jei viskas pavyko, dabar atsidarę svetainę viską matysite it Flash temos demo versijoje – su daug puslapių, netikrų įrašų su prasmės neturinčiu tekstu, o pats titulinis pastatytas su įvairiais skirtingais blokais.

Deja, šiuose straipsniuose sunku išnagrinėti visas alternatyvas, kurias norite pasiekti su puslapiu, bet rekomenduočiau tokius tolimesnius žingsnius:

1. Susikurkite visus reikalingus puslapius (kontaktai, apie mus ir t.t.); pradžiai palikite juos tuščius arba, jei turite, sukelkite tekstus, kuriuos jau buvote pasiruošę (jei temą vėliau keisite, šie puslapiai niekur nedings).
2. Atsidarykite meniu ir ištrinkite visus importuotus meniu punktus bei pridėkite nuorodas į puslapius, kuriuos ką tik sukūrėte;
3. Ištrinkite visus netikrus įrašus, parašykite ką nors savo arba kol kas palikite svetainę be įrašų;
4. Atsidarykite titulinio puslapio redagavimą (puslapių meniu punkte susiraskite „Home“ arba tiesiog atsivertus titulinį – virš puslapio WP valdymo meniu „redaguoti puslapį“.

Atsidariusiame puslapyje matysite puslapio „statytojo“ blokelius. Siūlyčiau pabandyti susipažinti ir paredaguoti šiuos blokus – tuomet turėsite geresnį įspūdį kaip kas veikia, ką dar reiktų pakeisti / padaryti.

5. „Išvaizda“ – „Konfigūruoti“ – „Flash Theme Options“ patyrinėkite visus kitus galimus nustatymus – čia galite išjungti ar pakeisti kai kurių blokų išvaizdą, pakeisti antraštinius tekstus ir t.t.

Dabar, tikiuosi, turite šiokį tokį pagrindą ir kažkiek susipažinote su temos valdymu, o galutinis rezultatas priklauso nuo kiek laiko įdėsite į funkcionalumų paiešką ir turinio generavimą. Su turimais įrankiais galite pasidaryti daugiau mažiau viską, tačiau jei kažko idealaus nerandate, dažniausiai prireiks jau programavimo žinių. Tuomet jau reiktų arba mokytis programuoti, arba ieškoti specialistų.

Kitą savaitę aptarsime visoms svetainėms rekomenduojamus įskiepius.

Gaukite naujienas pirmieji – prenumeruokite naujienlaiškį.

Straipsnio autorius Vilius Kytra rašo ir savo blog’ą apie psichologiją ir knygas, vykdo internetinius projektus NBRANDED komandoje bei pats, savarankiškai.

Vilius KytraKaip pačiam susikurti interneto svetainę. Temos diegimas ir pritaikymas (5 dalis)

3 comments

Išsakyti savo nuomonę

Išsakyti savo nuomonę

Panašūs straipsniai