Jei įspėjimai būtų realiame gyvenime, ar sutiktum su viskuo?

„Kanados gatvės vaikų draugija“ (ang.  Children of the Street Society) jau kelis metus vykdo visuomenės informavimo kampaniją apie seksualinį išnaudojimą internete.

Ja siekiama užkirsti kelią vaikų ir jaunimo seksualiniam išnaudojimui ir prekybai žmonėmis Britų Kolumbijoje, Kanadoje. Nuo 2009m. vykdoma švietimo strategija, visuomenės informavimo iniciatyvos ir parama šeimoms. Šiuo metu daugiausia dėmesio skiriama seksualinio pobūdžio paveikslėlių, vaizdo įrašų ir kitokios informacijos plitimo internete stabdymui.

Kampanijoje, kurią sukūrė Cossette Vancouver agentūra, dalyvauja trys paaugliai, kurie gauna įspėjamuosius pranešimus, kai ketina siųsti intymias nuotraukas. Šios žinutės, pavadintos neaiškūs terminai (ang. uncertain terms). Žinutės ne visuomet pateikiamos realiame gyvenime ir yra įspėjimas žmonėms apie intymių, pikantiškų vaizdų dalijimosi ir seksualinio prievartavimo pavojų: „Būk atsargus ir gerai pagalvok, su kuo sutinki. “

Šios kampanijos poreikis tapo akivaizdus, kai „Cybertip.ca“, Kanados internetinė svetainė, skirta pranešti apie seksualinį išnaudojimą internete, 2015 m. paskelbė pranešimą spaudai, kuriame teigiama, kad pranešimų apie seksualinio pobūdžio nusikaltimus padidėjo net 40 proc.

Vykdančioji „Kanados gatvės vaikų draugijos“ direktorė Diane Sowden teigia: „Kai prieš 20 metų pradėjome savo veiklą, seksualinis išnaudojimas buvo nusikaltimas, vykdomas viešosiose vietose, tokiose kaip mokyklos, prekybos centrai ir žaidimų aikštelės. Dabar ta vieša vieta yra Jūsų vaikų miegamasis, nes būtent ten jie taip pat naudojasi internetu. Seksualinis išnaudojimas – nusikaltimas, kuris gali paliesti kiekvieną.“

Ši kampanija bus vykdoma 6 mėnesius. Antrame jos etape populiarinama interaktyvi internetinė programėlė, kurią tėvai gali naudoti kaip pagalbinę priemonę kalbantis su savo vaikais apie vaizdo įrašų dalijimąsi internete bei saugumo priemonių laikymąsi.

 

 

Erika SimniškytėJei įspėjimai būtų realiame gyvenime, ar sutiktum su viskuo?

Išsakyti savo nuomonę

Panašūs straipsniai