Infografiko kūrimas – įdomus ir efektyvus vaizdinės informacijos pateikimo būdas. Kiekvieną dieną išleidžiama daugybė įrankių, kurie leidžia mums lengvai kurti vis geresnį vizualų turinį, įskaitant infografikus, kuriais galime dalintis su kitais bei taip prisidėti prie vis sėkmingesnės rinkodaros. Tačiau kaip šioje programų gausybėje išsirinkti tinkamiausią?
Su 6 platformomis, kurias pateiksime tekste, galite būti tikri, kad lengvai sukursite patrauklų infografiko turinį, o tam užtruksite tik maždaug 30 minučių!
1. Canva
- Nemokamas planas suteikia daug galimybių;
- naudojimas: lengvas;
- laikas, reikalingas infografikui sukurti: 30 min.
„Canva“ yra galingas internetinio dizaino įrankis, įtraukiantis ir infografikų parengimą, ir leidžiantis kurti įvairius dizainus, net jei šioje sferoje neturite žinių.
„Canva“ pateikia didžiulį šablonų asortimentą, kurį galite pasirinkti atsižvelgdami į savo poreikį – nuo gimtadienio atvirukų draugui, pamokų plano iki reklamjuosčių, reklamos grafiko ar CV. Na ir žinoma, infografikų.
Kai pasirinksite norimą šabloną (taip pat galite pradėti infografiką kurti tuščiame lape), „Canva“ pasiūlys daugybę variantų, įskaitant platų spektrą elementų (kai kuriuos iš jų gausite nemokamai, o kitus galėsite įsigyti). Taip pat galite įkelti savo medžiagą ir pridėti ją prie kuriamo infografiko.
2. Piktochart
- Puikios įvadinės pamokos, kaip naudotis platforma;
- naudojimas: lengvas;
- laikas, reikalingas infografikui sukurti: 30 min.
„Piktochart“ yra dar viena gera platforma, norint sukurti įvairių tipų infografikus. Galite rinktis iš kelių skirtingų formatų, įskaitant tradicinius infografikų dydžius, pristatymo dydžius, plakato ar ataskaitos formatus.
Taip pat galite sukurti savo infografiką „nuo nulio“ arba pasirinkti vieną iš „Piktochart“ šablonų (kai kurie yra nemokami, o kiti reikalauja, kad turėtumėte Lite arba Pro planą).
Pasirinkę šabloną, norimus pridėti elementus ar tekstą, galite juos tiesiog nuvilkti ir taip jie atsiras jūsų infografike. Taip pat galite įkelti savo paveikslėlius.
3. Infogram
- Mokamoje programos versijoje siūlomos SQL (populiariausia iš šiuo metu naudojamų kalbų, skirtų aprašyti duomenis ir manipuliuoti jais) jungtys, duomenų, nuorodų bei įsitraukimo analizės – beveik nė viena kita platforma nesiūlo tokios išsamios metrikos;
- naudojimas: vidutinis;
- laikas, reikalingas infografikui sukurti: 45 min.
„Infogram“ yra dizaino priemonė tiems, kurie mėgsta skaičius ir duomenis. Stiprios duomenų vizualizacijos detalės padeda jums sukurti paprastą infografiką iš sudėtingų duomenų rinkinių, o pats infografiko kūrimas taps įdomiu procesu.
Visgi meniniu požiūriu „Infogram“ šablonai yra šiek tiek riboti, o jei esate nemokamas vartotojas, pasirinkimų turėsite dar mažiau.
Pasirinkę šabloną, galite redaguoti puslapio elementus. „Infogram“ yra geras pasirinkimas, tvarkantiems statistiką, tad jei jums reikia priskirti skaičius grafikams ir žemėlapiams – „Infogram“ turėtų būti jūsų pirmas pasirinkimas.
4. Visme
- Galimybė kurti interaktyvius infografikus su nuorodomis, animacijomis ir iššokančiaisiais langais;
- naudojimas: lengvas;
- laikas, reikalingas infografikui sukurti: 30 min.
„Visme“ yra daugialypis dizaino įrankis, sukurtas specialiai rinkodaros specialistui. Ši platforma leis jums kurti pristatymus, animacijas, maketus, reklamjuostes ir, žinoma, infografikus.
Kai prisijungsite prie savo „Visme“ paskyros, pradiniame lange išvysite visų savo sukurtų projektų vizualizacijas (vieta bus tuščia, jei dar nebūsite sukūręs jokių projektų). Norėdami pradėti kurti infografiką, galite spustelėti mygtuką Create.
Po to, turėsite pasirinkti norimo sukurti projekto tipą – šiuo atveju, infografiką. Rinkdamiesi projekto tipą, pastebėsite, kad kai kuriuos šablonus galima naudoti nemokamai, kai tuo tarpu kiti reikalaus Premium paskyros.
Galiausiai, turėsite progą padailinti savo infografiką taip, kaip jums patinka, pasinaudodami įvairiais programos teikiamais įrankiai. „Visme“ platforma leidžia netgi pridėti efektų ar animuoti objektus infografiko viduje.
5. Venngage
- Įkvėpimui pasisemti – dizaino idėjų galerija, atnaujinama beveik kasdien;
- naudojimas: lengvas;
- laikas, reikalingas infografikui sukurti: 30 min.
Panašiai kaip „Canva“, „Venngage“ siūlo jums keletą skirtingų galimybių pasirinkti, ką norite sukurti. Rasite šablonus tokiems objektams kaip ataskaitos, plakatai bei, mūsų aptariami, infografikai.
Infografikų skiltyje taip pat rasite papildomų variantų, kuriuos galėsite pasirinkti tam tikroms temoms ir kategorijoms. Pavyzdžiui: Statistical, Informtional, Process, Comparison, Charts ir pan.
Radus jums patinkantį šabloną, pats laikas jį pritaikyti! „Venngage“ leidžia jums įterpti tai, ką jie vadina Widgets: pastarieji įtraukia tokius objektus kaip žemėlapiai ar lentelės, kurie paremti konkrečia informacija ir duomenimis, esančiais jūsų infografike.
6. Snappa
- Stebinančiai daug įrankių, net ir nemokamiems vartotojams;
- naudojimas: lengvas;
- laikas, reikalingas infografikui sukurti: 15 min.
„Snappa“ yra universalus mažas dizaino įrankis, kuris išties gali tapti tikru atradimu! Dauguma dizaino įrankių nemokamose paskyrose siūlo pačias elementariausias ir pagrindines funkcijas. To nebus, jei naudosite „Snappa“. Naudodamiesi nemokamu planu, gausite beveik visas mokamo planas funkcijas, išskyrus vienintelę išimtį – turėsite limituotą parsisiuntimų skaičių.
Šis įrankis leidžia pradedantiesiems dizaineriams kurti viską, pradedant socialinės žiniasklaidos turiniu, infografikais ir baigiant pasirinktu dizainu, su daugybe integruotų šablonų, iš kurių galite rinktis.
Kartu su didele, nemokama vaizdų, šriftų ir piktogramų biblioteka (juodai baltų, o taip pat ir spalvotų), „Snappa“ tampa nedideliu, bet išties galingu įrankiu, o infografiko kūrimas tampa itin lengva užduotimi!
Taip pat skaitykite: 7 geriausios socialinių tinklų valdymo programėlės
Išsakyti savo nuomonę