svetaines-nemokamos-01.png

8 nemokamų šriftų svetainės

Ieškote naujų šriftų dizaino sprendimams? Susidūrus su skaitmeninio rašto pasauliu jų tiesiog niekuomet negana. Nei vienas dizaineris nesiginčytų, jog šriftai – tai atskira meno sritis. Nors ir pagirtina praktika paremiant šriftų kūrėjus nusipirkti vartotojo licencijas, suprantama, jog prieš investuojant norisi išbandyti, o gal tiesiog paeksperimentuoti asmeninio projekto metu.

Šrifto įtaka vizualinei žinutei

Bet kuriuo atveju, norime pasidalinti internetinėmis svetainėmis, kurių pagalba lengvai galėsite praplėsti savo turimų šriftų spektrą. Tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį, jog ne visuomet tai galėsite padaryti nemokamai tiek asmeniniams, tiek komerciniams tikslams. Tad visuomet atidžiai patikrinkite šrifto licenciją dar prieš įgyvendinant savo sugalvotą idėją.

1. Open Foundry

Open Foundry tai linksma ir žaisminga svetainė, kurios dizainas yra įtraukiantis tuo, jog pačiame puslapyje rasite galimybę keisti šrifto dydį, kerningą, foną ir ne tik. Šis paprastas žaidimas tikrai leis įsižiebti naujoms idėjoms ir pamatyti šriftus pačiame jų gražume. Ši platforma yra nemokama, tačiau ką tik atidaryta elektroninė parduotuvė, prekiaujanti atributika skirta šriftų mylėtojams.

2. The League of Moveable Type

Kaip skelbia savo puslapyje The League of Moveable Type pagrindinis tikslas – nustatyti aukštus dizaino standartus internete ir kiekvienam suteikti galimybę naudotis geriausios klasės tipografija. Užėję į šią svetainę rasite katalogą su maždaug  18 šriftų. Gal vienas iš jų yra būtent tai ko ieškote?

3. Lost Type Co-Op

Lost Type tai pirmoji svetainė veikianti nuo 2011 “mokėk kiek nori” principu. Čia iš ties gausi originalių ir kokybiškų šriftų pasiūlą, kataloge rasite virš 50 unikalių pasiūlymų. Siūlomi įsigyti šriftai kartais turi net derančias tarpusavyje stiliaus variacijas, kurios yra bendro paketo dalis. Tačiau jei įdomaus raidžių stiliaus ieškote komerciniam projektui galioja visai kitos, dizainerių fiksuotos kainos.

4. My Fonts – Free Fonts

Ši svetainė tai tarsi šriftų Luvro muziejus – per dieną neperžvelgsi, jų virš 130,000. Dauguma jų mokami nors yra ir nemokamų variantų. Ir nors „nemokama“ galima įvesti kaip raktinį paieškos žodį, tai nebūtinai ras nieko nekainuojančius rezultatus. Galbūt tai vartotojo vardo dalis arba panaudotas žodis parodyti šrifto išvaizdai, tad užtikrinto būdo atsirinkti šriftus pagal šį kriterijų nėra.

5. Free Design Resources: Fonts

Šioje platformoje rasite tikrą šriftų margumyną. Šriftų sekcija yra nuolatos atnaujinama. Filtrai, kuriuos galite naudoti šioje svetainėje tai ne tik įrankis leidžiantis sukonkretinti paiešką, bet ir nurodyti ar ieškomas šriftas leidžiamas naudoti asmeniniams, komerciniams ar abiems tikslams nemokamai.

6. Font Squirrel

Save pavadinusi „nemokamų šriftų utopija“ Font Squirrel iš ties nusipelno tokio įvardijimo. Visi šriftai kruopščiai atrinkti, o jų licencijos jau patikrintos. Tad galite drąsiai siųstis ir naudotis nemokamai.

7. Awwwards Free Font Collection

Šioje svetainėje laukia ištisa kolekcija šriftų kurtų dizainerių iš viso pasaulio. Nors ne visi yra nemokami komerciniams tikslams, plataus pasirinkimo dėka kiekvienas tūrėtų rasti tai ko ieško.

8. Google Fonts

Galiausiai, nemokamų šriftų lydere tituluojama  svetainė – Google Fonts. Čia rasite apie 1000 šriftų, net 135 pasaulio kalbomis. Kaip atrodys tekstas, ar yra visi reikiami simboliai, galite patikrinti pačioje internetinėje paskyroje. Renkantis šriftą dažnai pasiūlomas ne vienas stilius, dažniausiai priklausantis nuo raidžių storio, lengvai galėsite pažymėti reikiamus variantus ir atsisiųsti būtent juos.  Tai labai dizainerių mėgiama svetainė, kurioje būtina apsilankyti visiems ieškantiems šriftų tiek asmeniniams, tiek komerciniams tikslams.

Kad ir ką norėtumėte sukurti – plakatą, facebook žinutę, o gal ieškosite tinkamiausio šrifto savo internetiniam puslpiui – tikimės, jog šie resursai pravers ir bus naudingi! O jei nuspręsite, kad  mūsų patarimas būtų neprošal  – kreipkitės!

Kotryna Kvedarytė8 nemokamų šriftų svetainės

Išsakyti savo nuomonę