Animaker_jpg.jpg

8 įrankiai animuotiems videoklipams kurti

Mažai kas nori skaityti ilgus tekstus – duokite greitai, čia ir dabar. O ką daryti, kai visos informacijos į tris sakinius sutalpinti nepavyksta? Atsakymas – animuoti vaizdo klipai. Aprašėme 8 populiariausius videoklipų kūrimo įrankius, kuriais pasinaudoti galėsite ir neturėdami specifinių žinių.

1. „PowToon

Powtoon

Kaip tai veikia. „Powtoon“ teigia, kad videoklipą sukursite per 20 minučių ir greičiausiai jie teisūs. Kūryba prasideda pasirinkus vieną iš daugybės šablonų. Videoklipas gaminamas „drag-and-drop“ principu, kai objektai tiesiog nutempiami į reikiamą vietą. Baigę darbą turėsite filmuką arba animuotas skaidres.

Bendrinimas. Videoklipus galima išsisaugoti kaip .mp4, .pdf ar .ppt tipo failus arba dalintis „Youtube“, „Vimeo“ ir kitose platformose.

Kaina. Nemokama versija leidžia išsisaugoti 100 MB duomenų ir kurti iki 5 min. trukmės videoklipus. Mokamos versijos kaina prasideda nuo 16 JAV dolerių per mėnesį (apie 14 Eur). Už juos, nelygu, kurį planą pasirinksite, galite gauti neribotą priėjimą prie viso „Powtoon“ turinio, 100 GB saugyklą ir galimybę kurti „Full HD“ raiškos filmus.

2. „Wideo

Wideo

Kaip tai veikia. „Wideo“ orientuojasi į rinkodarinių videoklipų kūrimą, bet, jeigu reikia, galima ir improvizuoti. Videoklipai kuriami naudojant šablonus, „drag-and-drop“ principu, vartotojui suteikiama laisvė koreguoti paveikslėlius ir tekstą.

Bendrinimas. Videoklipus galima išsisaugoti kaip .mp4 tipo failus arba bendrinti „Youtube“ ir „Facebook“.

Kaina. Užsiregistravus leidžiama 7 dienas naudotis nemokamai. Vėliau abonento kaina yra nuo 19 JAV dolerių per mėnesį (apie 16 Eur). Už maksimalų mokestį suteikiama galimybė neribotai naudotis šablonais ir kurti neriboto ilgio „Full HD“ raiškos videoklipus.

3. „Animaker

Animaker

Kaip tai veikia. „Animaker“ turi daug ir įvairių animuotų veikėjų, fonų, piktogramų, diagramų. Vaizdo klipai kuriami pasirinkus vieną iš šešių stilių: 2D, infografiką, iš popieriaus iškarpytas figūrėles, mokyklinę lentą, 2,5D (iš popieriaus iškirptos figūrėlės ne tik juda plokščiame ekrane, bet gali ir pasisukti į gylį, be abejo, išlikdamos plokščios), tipografiką.

Bendrinimas. Galima bendrinti „Youtube“ ir „Facebook“. Mokama versija leidžia videoklipą išsisaugoti kompiuteryje.

Kaina. Turėdami nemokamą versiją galėsite per mėnesį sukurti 5 SD raiškos 2 min. trukmės filmukus. Mokamos versijos kaina nuo 12 JAV dolerių per mėnesį (apie 10 Eur). Už tai gaunate iki šimto 30 min. trukmės, „Full HD“ raiškos filmukų.

4. „Vyond

Vyond

Kaip tai veikia. „Vyond“ teigimu, naudojant jų įrankį sukurti filmukai yra skirti mokymams, marketingui, žmogiškiesiems ištekliams, bet gali būti pritaikomi ir kitose srityse. Pradėjus kurti videoklipą, leidžiama pasirinkti iš trijų stilių: šiuolaikinio, verslo arba mokyklinės lentos. Kaip ir kitais atvejais, objektai valdomi „drag-and-drop“ principu.

Bendrinimas. Galima atsisiųsti HD arba „Full HD“ raiškos failus arba susikurti animuotus .gif. Dalinimuisi sukuriama dalinimosi nuoroda.

Kaina. Užsiregistravus suteikiamas 14 dienų nemokamas planas. Mokamos versijos mėnesio mokestis prasideda nuo 39 JAV dolerių (apie 34 Eur).

5. „Biteable

Biteable

Kaip tai veikia. Šį įrankį naudoti gana paprasta. Videoklipas pradedamas kurti išsirinkus šabloną arba tiesiog atsidarius tuščią lapą. Vėliau keliaujama per žingsnius: įkeliami paveikslėliai, įrašomas tekstas, pasirenkama spalva, pridedamas garsas.

Bendrinimas. Nemokama versija leidžia tik bendrinti „Youtube“, „Twitter“ ir „Facebook“, o mokama versija leidžia ir atsisiųsti failus.

Kaina. Mokamas planas kainuoja 23 JAV dolerius per mėnesį (apie 20 Eur), už kuriuos gaunate neribotą videoklipų skaičių, galimybę atsisiųsti sukurtus filmukus ir nuimti „Biteable“ logotipą.

6. „RawShorts

Rawshorts

Kaip tai veikia. „RawShorts“ videoklipų kūrimui naudoja dirbtinį intelektą. Pirmiausia įkeliamas scenarijus ir nustatoma esminė koncepcija. Tuomet automatiškai parenkamos vaizdo priemonės ir sukuriamas įgarsinimas. Galiausiai rankomis pasikoreguojate sukurtą juodraštį ir turite videoklipą. Be abejo, tai veikia tik su angliškais tekstais. Kurdami lietuvišką klipą turėsite eiti įprastesniu keliu – pasirinkti šabloną ir viską dėliotis patys.

Bendrinimas. Yra galimybė dalintis „Facebook“, „Twitter“, „Youtube“ ir kitose platformose.

Kaina. Su nemokama versija galima sukurti 5 videoklipus. Toliau reikia pirkti planą, kurio kaina nuo 39 JAV dolerių per mėnesį (apie 34 Eur). Už tai gaunate galimybę eksportuoti iki 50 videoklipų per mėnesį, kurti ne tik standartinio (16:9) formato, bet ir kvadratinius bei vertikalius filmukus.

7. „MySimpleShow

MySimpleShow

Kaip tai veikia. Kuriant videoklipą, galima rinktis iš šablonų, žingsnis po žingsnio padedančių sukurti nuoseklų filmuką. „MySimpleShow“ iš dalies primena „RawShorts“: pirmiausia įvedate filmuko scenarijų, o tada automatiškai parenkami raktiniai žodžiai, pagal kuriuos siūlomi paveikslėliai ar kitokie objektai. Jeigu reikia, Pauliaus ar kito asmens balsas perskaitys scenarijų, tačiau galėsite įkelti ir savo garso įrašą.

Bendrinimas. Videoklipą galima atsisiųsti kaip .mp4 tipo failą arba gauti jo URL adresą.

Kaina. Su nemokama versija filmukus sukurti įmanoma, tačiau didelė dalis pasirinkimų yra apribota. Mokama versija kainuoja nuo 79 Eur per mėnesį. Įsigijus ją galima atsisiųsti HD raiškos videoklipus, pridėti savo įgarsinimą, videoklipus saugoti privačiai.

8. „Moovly

Moovly

Kaip tai veikia. Dar viena videoklipų kūrimo programa: išsirenkate šabloną arba pradedate nuo balto lapo ir „drag-and-drop“ principu animuojate filmuką. Gerai yra tai, kad „Moovly“ siūlo platų nemokamų paveikslėlių, vaizdo ir garso įrašų pasirinkimą.

Bendrinimas. Galima dalintis „Youtube“ arba atsisiųsti. Taip pat galima dalintis su kitais „Moovly“ vartotojais.

Kaina. Užsiregistravus duodamas 30 dienų nemokamas bandymo laikotarpis su ribotomis galimybėmis. Mokamos versijos mėnesio kaina – 24,92 JAV doleriai (apie 21 Eur).

Brigita Dovidaitė8 įrankiai animuotiems videoklipams kurti

Išsakyti savo nuomonę

Panašūs straipsniai