Screen-Shot-2017-06-13-at-13.25.38.png

Pabėgėlių gyvenimus pasakojančios gelbėjimosi liemenės

Apie Sirijos pabėgėlius girdime daug, tačiau dažniausiai matome tik jų gyvenimą stovyklose. Apie jų gyvenimą prieš karą šnekame labai mažai. „Life Jacket (liet. gelbėjimosi liemenė) projektas supažindina su kiekvienu pabėgėliu iš arčiau, užbėga stereotipams už akių ir pasakoja tikras žmonių istorijas. Šis nuostabus projektas parodo pabėgėlių gyvenimą visai iš kitos perspektyvos. Siekiama pabrėžti, jog pabėgėliai tokie patys žmonės kaip ir mes.

Vienas iš projekto įkūrėjų, Michael Grossenbacher dalinosi:
„Projektas „Life Jacket“ buvo sukurtas vos per keletą savaičių savanorių pagalba. Devyni žmonės, prieš išvykstant iš Graikijos stovyklos bei laukiant tolimesnės kelionės atvirai papasakojo savo gyvenimo istorijas. Mes šias istorijas įamžinome ant gelbėjimosi liemenių piešinių pagalba.“

Pabėgėlių istorijos pasakojamos per piešinius ant gelbėjimosi liemenių. Šalia jų rasite pasakojančių nuotraukas, trumpus aprašymus bei garso įrašus. Vienas iš devynių žmonių, kurie sutiko nuoširdžiai pasidalinti savo gyvenimo istorijomis tai – Ismail Nerebani. Su juo savanoriai susitiko pietiniame Graikijos mieste, Salonikų stovykloje. Trisdešimt šešerių metų tėtis su dviem dukromis gimė Aleppo mieste bei studijavo prancūzų literatūrą. „Mes be galo džiaugėmės turimu gyvenimu, mums nieko netrūko. Tačiau vieną dieną viskas pasikeitė“, Nerebani prisiminė savo gyvenimą Sirijoje prieš karą. Tikros ir Graikijos paplūdimiuose rastos gelbėjimosi liemenės įamžino gyvenimiškas Ismail Nerabani ir dar aštuonių pabėgėlių istorijas.

Abdel, 22-metų vaikinas, taip pat sutiko pasidalinti savo vaikystės prisiminimais, pomėgiais ir svajonėmis. Jis didžiuojasi, jog galėjo sukurti nedidelę šeimą bei susirasti darbą. Galite susipažinsit ir su devynių vaikų mamą Ghalia, kuri sunkiai dirbo ir niekuo nesiskundė, nors jai teko išgyventi vėžiu susirgusio vyro netektį. Ji pasakoja, jog visi jos vaikai bei ji pati turėjo darbus ir jiems to užteko, kad jaustųsi laimingi. Ghalia negalėjo net pagalvoti, kad vieną dieną teks palikti savo namus, kurių dabar ji beprotiškai ilgisi. Šios bei kitos atskleistos istorijos leidžia bent truputėlį artimiau susipažinti su tikraisiais žmonėmis bei kovoti su stereotipais, kuriuos daugelis žmonių jau yra susikūrę apie žmonių grupę pavadintą „pabėgėliais“.

Jautrias ir nesuvaidintas pabėgėlių gyvenimų istorijas, piešinius ant gelbėjimosi liemenių bei trumpus garso įrašus galite rasti čia: projectlifejacket.com. Projektas buvo sukurtas Šveicarijos NVO organizacijų pagalba: „The Voice of Thousands“, „Borderfree“ bei „Schwizerchrüz“.

Vaida KardokaitėPabėgėlių gyvenimus pasakojančios gelbėjimosi liemenės

Išsakyti savo nuomonę

Panašūs straipsniai